Diyanet Vakfı depremzedelere 15 bin Kuran gönderdi

Türkiye Diyanet Vakfı yöneticisi İhsan Açık: Bölgeye acilen 15 bin Kur-an-ı Kerim gönderdik. Halen de şu anda yeni basımlar yapılıyor. Bölgeye daha çok Kur’an-ı Kerim ve özellikle dini içerikli çocuk kitapları göndereceğiz.

Türkiye Diyanet Vakfı

Maraş’ta 14 gün önce meydana 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), bölgeye 15 bin Kur’an-ı Kerim gönderdi.

Vakfın Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, “Deprem bölgesinden çok sayıda Kur’an-ı Kerim talebi oldu. ‘Mezarlıkta çadırda ölmüşlerime Kur’an-ı Kerim okumak istiyorum’ şeklinde. Acilen bölgeye 15 bin Kur-an-ı Kerim gönderdik. Halen de şu anda yeni basımlar yapılıyor” dedi.


Bölgeye daha çok Kur’an-ı Kerim ve dini içerikli çocuk kitapları göndereceklerini belirten Açık, “Çocuklarımızın kitaplarının da bir kısmı bölgeye ulaştı. Biz mutlaka her çocuğun elinde çocuk kitabı olması için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Bölgede ‘manevi rehberlik’ yapacak din görevlilerinin de olduğunu belirten Açık, şunları söyledi:


“Bölgeye artık manevi rehberlerimiz gitmeye başladı. Vatandaşımızın manevi anlamda bir çok soruları oluyor. Hatta bir çoklarının dertlerini dinleyecek insanlara ihtiyacı var. Diyanetimiz depremin ilk anlardan itibaren bölgede depremzedelerimize yardımcı olmaya çalışıyor. Tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.”

Çadır kent ziyaretine 84 bin TL’lik Prada mont ile gitti!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.