Haluk Levent 850 milyon TL’lik bağışın deprem bölgesinde nasıl kullanılacağını açıkladı

AHBAP derneği kurucusu Haluk Levent, yaptığı açıklamada toplanan bağışların deprem bölgesinde nasıl değerlendirileceğini açıkladı. Levent, 850 milyon TL’ye ulaşan bütçeyi kullanırken faturaları da kamuoyuyla paylaşacağının sözünü verdi.

haluk levent

Video aşağıda – Haluk Levent 850 milyon TL’lik bütçenin deprem bölgesinde nasıl kullanılacağını açıkladı.

Kahramanmaraş depremleri sonrasında kurtarma çalışmaları devam ederken, diğer yandan da bölgede oluşan ihtiyaçların karşılanması hayati bir önem taşıyor. Bu noktada depremin ilk gününden bu yana çalışmalarını sürdüren AHBAP’ın Kurucusu Haluk Levent, yaptığı son açıklamada toplanan paraların deprem bölgesinde nasıl değerlendirileceğini açıkladı.


“Depremin ilk gününden beri ben bölgedeydim. AHBAP arama kurtarma ekibi de bölgeye geldi. Bizler her deprem zamanı olduğu gibi AFAD ile işbirliği protokolümüz çerçevesinde görüşmelerimizi yaparız, sonrasında da bölgede neler yapabileceğimize bakarız. Depremin ilk gününden bu yana temel ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Bölgedeki arkadaşlarımızın raporları doğrultusunda neye ihtiyaç varsa göndermeye çalıştık, gönderiyoruz da. Sadece bunu yapmıyoruz. Türkiye’nin birçok yerinden TIR’larını gönderemeyen ve malzemelerini bölgeye gönderemeyenler için destek grubu oluşturduk. Bizim kasamız bölgedeki tüm ihtiyaçlara açıktır. Bundan sonraki günlerde daha önce yaptığımız gibi çalışmalarımızın tamamını raporlayıp Twitter’dan ve Instagram’dan faturaların görüntülenmesine kadar detayları paylaşacağız.”

Bütçeyi en az 850 milyon₺ olarak belirledik

Deprem bölgesiyle ilgili bazı projelerinin bulunduğunu kaydeden Levent, paylaştığı mesajında bundan sonraki süreçte hangi alımları yapacaklarını, hangi ihtiyaçlara dokunacaklarını da belirtti:


-İki gün içinde Hatay’a 2000 aile için konteynerler gitmeye başlıyor.
-Okulları onaracağız
-Yaşlılar için bakımevleri
-Rehabilitasyon merkezleri
-Öğrenci yurtları açacağız
Günlük tüm ihtiyaçlar için bölgede olacağız
Bütçeyi en az 850 milyon₺ olarak belirledik
Söz veriyoruz

Haluk Levent: AFAD da bizim AHBAP da!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.