Haluk Levent: Telefon operatörleri, bu 3. gün! Fiyatı neyse hemen gönderelim!

AHBAP kurucusu Haluk Levent, telefon operatörlerine tepki gösterdi: Bu 3’üncü gün. Bu kadar bağış topladık fiyat söyleyin hemen gönderelim! Nedir bu ya!

Haluk Levent

Haluk Levent: Telefon operatörleri, bu 3. gün! Fiyatı neyse gönderelim!

Kahramanmaraş depremi sonrası 10 il ağır bir şekilde yara alırken, arama kurtarma çalışmaları da sürüyor. Kurduğu AHBAP platformu ile deprem bölgesine destek olmaya çalışan Haluk Levent, bölgedeki eksiklikleri anbean paylaşırken, son olarak yaptığı paylaşımda iletişimde yaşanan sıkıntıya değindi.


Kahramanmaraş depremi sonrası mobil cihazların kullanımı çok daha hayati bir öneme sahip olurken, elektriğin kesilmesi ve binalalarla birlikte baz istasyonlarının da kullanılamaz hale gelmesi iletişimi ciddi seviyede sekteye uğratmaya başladı.

Bölgede iletişimin sürdürülmesinde güçlükler ilk günden bu yana güçlükler yaşanırken, telekom operatörleri de dün yaptıkları açıklamada şu sözleri kaydetmişti:

“10 ili etkileyen depremler sebebiyle enerji hatlarında ve baz istasyonlarında oluşan hasar iletişim süreçlerini etkilemektedir. Güvenlik tedbirleri kapsamında ve enerji hatlarında oluşan hasar nedeniyle dağıtım şirketlerince bölgeye elektrik verilememesi sebebiyle iletişim için gerekli enerji jeneratörler ile sağlanmaktadır. Enerji iletimi konusundaki onarım çalışmaları devam ederken, bölgeye sevk edilen mobil baz istasyonlarıyla iletişim kuruluyor. Depremden etkilenen ve hasar gören baz istasyonlarının onarımına ise devam edilmektedir.”

Levent: Fiyatı neyse söyleyin, gönderelim

İletişim sağlanması noktasında yaşanan sıkıntıya dikkat çeken Levent, şu sözleri kaydetti:


“Telefon operatörleri! Bu 3. Gün. Bu kadar bağış topladık fiyat söyleyin hemen gönderelim! Nedir bu ya! Hatay’ın dört bir yanını güçlendirin artık! Yapacağımız işin verimi yüzde 60 düşüyor. Teknoloji mi yetersiz bilim mi yetersiz anlamıyorum!”

Haluk Levent’in kripto para bağış miktarı 2,8 milyon Dolar (53 milyon TL’yi) aştı

Haluk Levent’in kripto para bağışları için açmış olduğu cüzdandaki bağış miktarı 2.500.000$’ı aştı. Ayrıca sanatçının kurucu olduğu AHBAP derneği depremzedeler için ulusal ve uluslararası bağış toplamaya devam ediyor.

Ahbap Derneği deprem bağışı nasıl yapılır?

Haluk Levent’in kuruculuğunu yaptığı Ahbap derneği, zorlu koşullarda vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve beraberinde 10 ili de etkileyen 7.7’lik depremde de Ahbap derneği yardıma koştu. Ahbap gönüllülerinin yanısıra vatandaş da bu derneğin yardımlarına el uzattı. Haluk Levent’in 2017 yılında kurduğu Ahbap derneği de deprem bölgesine yardım gönderen ilk derneklerden oldu.

Ahbap IBAN Numaraları

Haluk Levent Ahbap derneğine bağış yapmak isteyen kişiler için hesap numaralarını paylaştı. Peki Ahbap derneğine nasıl bağış yapılır?

Ahbap Derneği’ine IBAN numarası üzerinden maddi destek sağlayabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında ikamet ediyorsanız yine IBAN numarası üzerinden gönderim sağlayabilirsiniz.


Ahbap Derneği adı altında yardım toplayan ancak dernekle bir alakası olmayan kişilere karşı dikkatli olunuz. Ahbap Derneği resmi iletişim kanallarına aşağıdaki linkten tıklayarak ulaşabilir ve hesap numaralarını öğrenebilirsiniz: Ahbap Bağışçısı Ol!

Erdoğan: Depremden etkilenen ailelere 10 bin lira destek verilecek


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.