Hatay’da 6,4 büyüklüğündeki deprem anı kameralara böyle yansıdı

Hatay’da 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde 3 dakika arayla peş peşe iki deprem meydana geldi. Defne ve Samandağ ilçelerinde gerçekleşen depremler kameralara böyle yansıdı.

Hatay'da deprem anı

Video görüntüleri aşağıda – Hatay’da 6,4 büyüklüğündeki deprem anı kameralara böyle yansıdı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremler sonrası yaptığı açıklamada, “Her bir ihbarı tek tek değerlendiriyoruz. Hastanelerimize getirilen 8 yaralımız var. Kandilli’nin bir su yükselmesiyle ilgili uyarısı olmuştu. Bu tamamen 2 saatlik bir prosedürel bir uygulama olduğunu ifade ettiler. 2 saat içerisinde tüm suyun gelişimini takip ettiklerini ve her zaman uyguladıkları bir yöntem olduğunu söylediler. Karaçay Barajı ile ilgili bir söylenti yayıldı. İlgili bakanlığımız görüştü, alınan bilgiler çerçevesinde teyit edilen bir risk olmadığını görmüş bulunuyoruz. Bu vesileyle bir kez daha vatandaşlarımıza hem geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hasarlı binalarına girmemeleri hususunda özellikle rica ediyoruz. Lütfen girmeyin.” dedi.


Hatay Belediye Başkanı Savaş: Enkaz altında kalanlar var

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldığı programda depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Savaş, bazı binaların yıkıldığını belirterek enkaz altında kalan vatandaşların olduğunu söyledi. Savaş’ın açıklamaları şöyle;

“Şehirde özellikle Antakya, Defne ve Samandağ’da yıkılan binalar var. Maalesef enkaz altında kalanlar var. Bazı vatandaşlarımız evi sağlam diye evlerine gitmiş bazıları da evinden eşya taşımak için evlerine girmiş. Bu binalar depremde orta ve ağır hasar gören binalar. Antakya’da 90’lı yıllarda yapılan bir köprü de yıkıldı.”

İşte Hatay’dan gelen deprem anı görüntüleri:


https://twitter.com/who98408150/status/1627727546765938690

Hatay’da 6,4 ve 5,8’lik depremler: Bazı binalar yıkıldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.