35 yıllık binaları yıkılmayan mühendis: Kat yüksekliğine hangi belediye başkanı, meclis üyesi oy verdiyse şehrin meydanında idam edilmeli

35 yıllık binaları yıkılmayan mühendis: “Kat yüksekliğine kim oy verdiyse belediye başkanı ve meclis üyeleri şehrin meydanında idam edilmeli!”

binaları yıkılmayan mühendis

Video aşağıda – Kahramanmaraş’ta 35 yıllık binaları yıkılmayan yüksek mühendis konuştu: “Depreme uygun olmayan kat yüksekliğine kim oy verdiyse belediye başkanı ve meclis üyeleri şehrin meydanında idam edilmeli.”

6 Şubat’ta; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da ciddi yıkımlara yol açan depremlerde can kaybı her geçen gün artma eğiliminde.


Depremin ilk yaşandığı zamandan bugüne değin deprem bölgesindeki yaşanan yıkımlara yönelik YouTube üzerinden canlı yayınlar gerçekleştiren Cüneyt Özdemir, birçok konuğu canlı yayına aldı, bölgeden gelen gelişmeleri kanalı izleyenlere aktardı.

Cüneyt Özdemir, İstanbul’dan yapmış oldukları bu canlı yayınların sonrasında afetin yıkıcı etkisini en çok hisseden illerden Kahramanmaraş’a geçiş yaptı.

“Her gelen belediye kat sayısını artırdı”

Konuk olarak canlı yayında konuşan bir mühendis, Kahramanmaraş’ın geçmiş dönemde imar planını yapan firmanın binaların kaç kat olacağına ilişkin uyarılarını dile getirdi. Söz konusu firmanın Kahramanmaraş’ta inşa edilecek binanın kat sayısının en fazla 4 kat olacağı notunun düşüldüğünü aktardı. Bir sonraki belediyenin ise 7 kat, diğer belediyenin de 10 kat ve son gelen belediye de 12 kat yaptırıldığını açıkladı.

Mühendis, “Depreme uygun olmayan kat yüksekliğine kim oy verdiyse belediye başkanı ve meclis üyeleri şehrin meydanında idam edilmeli” dedi.


Video:

Kolonları kesilen site için yapılan suç duyurusuna takipsizlik verilmiş!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.