Kahramanmaraş’taki fay kırığı böyle görüntülendi

Kahramanmaraş’taki 7,7’lik Pazarcık depremi ve 7,6’lık Elbistan depremi sonrası sonrası kilometrelerce uzanan fay kırığı havadan böyle görüntülendi…

fay kırığı

Kahramanmaraş’taki depremler sonrası kilometrelerce uzanan fay kırığı havadan böyle görüntülendi.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından oluşan kırık havadan görüntülendi.


TRT Haber’de paylaşılan görüntülerde Tevekkelli köyünde kilometrelerce uzanan fay kırığı net bir şekilde görülebiliyor.

İşte o görüntüler:

New York Times deprem felaketi için bu başlığı attı: ‘Artık Antakya yok!’

Türkiye, tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor. Enkazlarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, dünya basını da Türkiye’deki deprem felaketini sayfalarına taşıdı.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT) “Artık Antakya yok” başlığını attı. Gazete, “Türkler Depremin Bir Kenti, Bir Medeniyeti Yıktığını Söylüyor” ifadelerini kullandı. Antakya’da yaşan 41 yaşındaki Kazım Kuseyri ile konuşan gazete Kuseyri’nin ‘Artık Antakya yok’ sözüne yer verdi.

Gazeteye konuşan Kuseyri sözlerine şöyle devam etti:

“Arkadaşlarımı kaybettim; Arkadaşlarımla birlikte Yemek yiyip içtiğim binaları kaybettim. Tüm anılarımı kaybettim. Artık Hatay’da yaşamak için bir nedenim kalmadı. Çünkü hiçbir şey yok.”

BBC depremle ilgili olarak “Dondurucu havanın umutları kırdığı” yorumunu yaparken, “Depremlerde 20 binden fazla insanın öldüğü biliniyor. Ancak BM felaketin tam boyutunun hala belirsiz olduğu konusunda uyarıyor” ifadelerine yer verdi.

CNN Yunanistan ise “Ölü sayısı 20 bini aştı: Salgın korkusu” başlıklı haberinde şu ifadelere yer verdi: “Türkiye ve Suriye’deki kurtarma ekipleri hayatta kalanları kurtarmak için çabalarken, yardım grupları yeni kar yağışının yanı sıra su, iletişim ve elektrik eksikliğinin ölümcül bir ikincil felaketi tetikleyebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.”


Yunan Kathimerini gazetesi, “Yunan bilim adamları: Hasarın boyutu çok büyük” başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Fay hattındaki 24 şehir ve 110 ilçe! Prof. Dr. Okan Tüysüz açıkladı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.