Mehmet Akif Ersoy: Kameraları çağırıp ‘sizin işiniz bitti’ diyorlar

Habertürk’ten gazeteci Mehmet Akif Ersoy: “Üzülerek paylaşıyorum, çok yerden duydum. Diyorlar ki ‘biz kazıyoruz kazıyoruz tam çocuğa ulaşacağız pat başka bir ekip gelip sizin işiniz bitti, çekilin biz çıkaracağız deyip kameraları çağırıyorlar.”

Mehmet Akif Ersoy

Video aşağıda – Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki depremde göçük altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ederken arama kurtarma ve organizasyonda yaşanan sorunların ardından yeni bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, arama kurtarma çalışmaları sırasında arama kurtarma ekipleri arasında yaşanan krizi anlattı.


Ersoy, Diyorlar ki “arama kurtarma yapıyoruz, kazıyoruz kazıyoruz ve kişilere ulaşıyoruz. Pat! bir ekip gelip diyor ki ‘sizin işiniz bitti, çekilin onu biz çıkaracağız.’ Kameraları çağırıyorlar, çıkarıyorlar.” Bunu pek çok yerden duydum” sözlerine yer verdi.

Yapılan davranışın yanlış olduğunu söyleyen Ersoy’un bu açıklamaları bölgedeki kişilerden alkış aldı.


İşte Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un aktardığı o iddia:

Adıyamanlı depremzede: Avrupa bizi kıskanıyormuş. 4 gündür bir kepçe niye gönderemiyorsun? Hem de partinin adamıyız biz


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.