Türkiye’de 3000 TL olan montu yurt dışında 500 TL’ye aldı, üstüne tatil yaptı!

Türkiye’deki bir giyim mağazasında 3000 TL’ye satılan montu, Sırbistan tatili yaparak daha ucuza aldı. O görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

montu

Video aşağıda – Türkiye’de bir giyim mağazasında 3000 TL olan montu yurt dışında 500 TL’ye satın aldı, üstüne de tatil yaptı!

Ülkede yüksek enflasyon ve ekonomik sıkıntıların oluşturduğu ortam nedeniyle gıdadan giyime bir çok üründe fiyatlar tavan yapmış durumda. Kış aylarını geçirecek bir mont almak için bile küçük bir servet harcamak gerekiyor.


Bir vatandaş, bu durumdan daha az etkilenmek için yeni bir yöntem keşfetti. Türkiye’deki ünlü bir mağazada satış fiyatı 3 bin TL olan bir montu yurtdışından çok daha ucuza aldı.

Sırbistan’a giden vatandaş Türkiye’de tam 3 bin TL olan montu yaklaşık 500 TL gibi bir rakama aldı. Bu durum ekonomik şartlarla izah edilemezken görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Vergi yükleri


Montun fiyatının neredeyse 6 kat olmasının Türkiye’deki yüksek vergi yükü hakkında da tartışmaları beraberinde getiriyor.

Astroloji: Şubat 2023 aylık burç yorumları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.