Tsunami uyarısından sonra AFAD’ın kurduğu çadırkent fotoğrafı gündem oldu

Hatay’da meydana gelen 6.4 şiddetindeki depremden sonra bölgede tsunami uyarısı yapıldı. Bununla birlikte Kahramanmaraş depreminden etkilenen Hataylı depremzedeler için kurulan çadırkentin, sahile yakın bir konumda olması tepki çekti.

afad çadırkent tsunami

Hatay’da gerçekleşen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki peş peşe depremlerin ardından AFAD tarafından tsunami uyarısı yapıldı. Yine AFAD tarafından sahil kenarına kurulan çadırkent fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8’lik depremler sonrası AFAD “Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 cm’e kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir” uyarısı yaptı.


Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerden etkilenen vatandaşlar için denize fazla yakın kurulan bu çadırkent görüntüsü endişe yarattı.

Söz konusu fotoğrafı ise Reuters haber ajansından Ümit Bektaş çekip sosyal medayda paylaştı.


İşte o paylaşım ve fotoğraf:

aa afad tsunami

afad çadırkent

Hatay’da 6,4 ve 5,8’lik depremler: Bazı binalar yıkıldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.