İlber Ortaylı’dan çok konuşulacak sözler: Çok korkunç bir ülke oldu burası

İlber Ortaylı’dan çok konuşulacak sözler: “Çok korkunç bir ülke oldu burası. İranlı geliyor 20 tane daire alıyor. Geliyorlar Şanlıurfa’dan arazi alıyorlar. Böyle bir enayilik olur mu?”

ilber ortaylı

Video aşağıda – Ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın konuşması sosyal medyada gündem oldu. Ortaylı konuşmasında, “Evinde oturamıyorsun, ev alamıyorsun. Çok korkunç bir ülke oldu bu. Bir İranlı geliyor 20 tane daire alıyor.” ifadelerini kullandı.

“Böyle enayilik olur mu?”


Ortaylı, “Evinde oturamıyorsun, ev alamıyorsun. Çok korkunç bir ülke oldu bu. Bir İranlı geliyor 20 tane daire alıyor. Geliyorlar Şanlıurfa’dan arazi alıyorlar. Böyle bir enayilik olur mu? Sen orayı sulamak için 2 nesil enflasyon yaşamışsın. Gelip sulanmaya hazır araziden toprak alıyorlar. Meşeyi belli olmayan devletlerin şirketleri… Buna ses çıkarmıyorsun.” ifadelerini kullandı.


Kızılcık Şerbeti dizisi RTÜK tarafından yasaklandı; yerine İslamofobi belgeseli yayınlandı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.