Yaz mevsiminin ayak sesleri: Uzmanlar tarih verdi!

Türkiye’de ikamet eden vatandaşlar yaz aylarının ne zaman etkili olmaya başlayacağını merak ediyor. Meteoroloji uzmanları 3 Mayıs tarihini işaret ediyor.

Yaz

Türkiye’de bir türlü gelmeyen yaz aylarının ne zaman etkili olmaya başlayacağı vatandaşlar tarafından merak edilmeye devam ediliyor. Balkanlar üzerinden gelen sürpriz soğuk hava dalgası nedeniyle Bursa ve Konya’da kar yağışı meydana geldi. İstanbul da ciddi derecede yağış aldı.

Önümüzdeki günlerde yağış beklemediklerini ifade eden meteoroloji uzmanları, mayıs ayında ise aralıklarla yağışların devam etmesini beklediklerini dile getirdi.


3 Mayıs açıklaması

Herkes yaz aylarının tam olarak ne zaman başlayacağını merak ederken, meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Ökten, “3 Mayıs Çarşamba gününden itibaren Yaz mevsiminin ayak seslerini hissedeceğiz. Yazcıları göreyim” dedi.

Güncel meteorolojik uyarılar:

Doğu Bölgelerde Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır,, Batman, Siirt çevreleri ile Mardin’in doğu kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilen yağışlara bağlı olarak sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Osmaniye Çevreleri ile Hatay’ın Kıyı, Kahramanmaraş’ın Güney İlçelerinde Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’de bugün etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın güney ilçelerinde yarın (Cumartesi) da kuvvetli olması bekleniyor. Pazar (30.04.2023) günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların sebep olacağı ani sel, su baskını, yıldım ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Anadolu’nun Doğusundaki Kuvvetli Yağışlara Dikkat!


Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Cumartesi) yurdun doğu bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, sabah saatlerinden itibaren Erzurum’un doğusu, Ağrı ve Kars’ın batısı, Ardahan, Muş, Batman’ın kuzeyi, Siirt ve Şırnak’ın doğusu ile Bitlis’in kuzey ve batısında (kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Hakkari çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. 1800 m üzeri kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilen kuvvetli yağışlara bağlı olarak sel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

En çok rotası bulunan otobüs firmaları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.