64 bin TL olan iPhone 14 Pro Max’ın üretim maliyeti belli oldu

iPhone’lar, ükemizde dudak uçuklatan bir fiyatlara satılıyor. iPhone 14 Pro Max üretim maliyeti de belli oldu.

iphone 14 pro max

Üst düzey donanıma sahip serinin en güçlü oyuncusu olan iPhone 14 Pro Max sektörün en güçlü telefonu olarak gösteriliyor. Peki Apple, bu modelin üretiminde ne kadar harcadı?

iPhone 14 Pro Max, serideki diğer modellere göre bazı üst düzey donanımlara sahip. 120 Hz ProMotion ekran teknolojisi, Apple A16 Bionic işlemci, 48 Megapiksel ana kamera sensörü gibi birçok artısı bulunan cihazın haliyle maliyeti de diğerlerine göre fazla oldu.


Counterpoint tarafından yapılan araştırma sonucunda iPhone 14 Pro Max üretim maliyeti belli oldu. Apple, 1 adet modelin üretilmesi için artışla birlikte yaklaşık olarak 464 dolar harcadı. Bu rakam da Türk lirası olarak yaklaşık 9600 liraya denk geliyor.

Bu maliyetin yüzde 22’lik kısmını A16 biyonik işlemci üretimi kapsadı. Apple’ın yeni nesil mobil işlemcisi A16 bionic, 16 milyar transistör içeriyor. A15 Bionic’te 15 milyar transistör bulunuyor. Bu da yüzde 6,7 artış anlamına geliyor.


Kaynak: ShiftDelete.Net

Airfryer ve robot süpürge gözetim altında: Fiyatları uçtu!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.