Vedat Milor: Bu çiğ köfte değil, kısır!

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, etli çiğ köftenin yasak olmasına isyan etti: Bu çiğ köfte değil, kısır! İstanbul’da çiğköfte yok, hepsi kısır!

vedat milor çiğ köfte

Sosyal medyada yaptığı anketler gündem olan gastronomi yazarı Vedat Milor, sosyal medya hesabından çiğköfte paylaşımı yaptı.

Vedat Milor:


— Bu çiğ köfte değil, kısır! Doğruları sen söylemezsen, ben söylemezsem, o söylemezse, nasıl daha iyiye gidebiliriz ki? Böyle ülke mutfağı ancak geriye gider ve kokoreç mi yoksa kokoretsi mi diye KISIR tartışmalarda takılı kalırız.


Milor, bir tweet’e verdiği yanıtta, “Tavuk yemiyorum” dedi. Milor paylaşımının devamında ise, “İstanbul’da çiğköfte yok. Hepsi aslında kısır” ifadesini kullandı.

Salmonella: Gıdalardan bulaşan mikroplar!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.