Emekli olunca yaşanabilecek en iyi 3 şehir

Türkiye’de emekli olunca yaşanacak 3 şehir belli oldu. İşte emekliler için en uygun 3 şehir…

Emekli olunca şehirler

Türkiye’de emekli olmak, birçok insanın hayallerini süsleyen bir durum. İş hayatının yorgunluğundan kurtulup, emeklilik yıllarını keyifle geçirmek isteyenler için Türkiye’de birçok şehir seçeneği bulunuyor. Yenidevir.com.tr’de emekli olunca yaşanabilecek 3 şehirle ilgili detaylar paylaşıldı.

1- Antalya

Antalya

Antalya, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Antalya’da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı. Ayrıca, Antalya’da yaşam maliyeti de diğer şehirlere göre oldukça uygun.


Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehridir. 2022 sonu itibarıyla il nüfusu 2.688.004’dür. Türkiye’de “turizmin başkenti” olarak görülmektedir. Özellikle yaz aylarında turist sayısı artar. Şehrin yüzölçümü 20.177 km²dir. İlde km²ye 130 kişi düşmektedir.

2- İzmir

Urla
Urla, İzmir

İzmir, Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden biri. Hem tarihi dokusu hem de deniziyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. İzmir’de yaşamak, hem kültürel açıdan hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı. Ayrıca, İzmir’de yaşam maliyeti de diğer büyük şehirlere göre oldukça uygun.


İzmir, Türkiye’de Ege Bölgesi’nde yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Nüfusu 2022 itibarıyla 4.462.056 kişidir. Yüzölçümü bakımından ülkenin yirmi üçüncü büyük ilidir.

3- Muğla

Marmaris muğla
Marmaris, Muğla

Muğla, Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Muğla’da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı. Ayrıca, Muğla’da yaşam maliyeti de diğer tatil beldelerine göre oldukça uygun.


Muğla, Türkiye’nin en kalabalık yirmi dördüncü şehridir. 2020 itibarıyla 1.021.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

Emekli olunca dünyada yaşanacak en iyi şehirler: Türkiye’den de bir şehir var!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.