LinkedIn en iyi startups: Yükselişteki en iyi 10 şirket

Hızla büyüyen ve dikkat çeken 10 genç Türk şirketine yer verilen ‘LinkedIn En İyi Startups’ listesi açıklandı. Listenin ilk sırasında Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (Togg) yer aldı.

startups

Listeyi oluşturmak için bu dört alanla ilgili LinkedIn verileri değerlendirdi: Büyüme, iş arayanların ilgisi, şirketin ve çalışanlarının üyeler ile etkileşimi ve girişimlerin LinkedIn Top Companies listesinde bulunan yetenekleri ne kadar iyi çektiği.

Bu yıl ayrıca, büyümenin daha erken girişim aşamalarında olan daha fazla şirketi öne çıkarmak için yıl kriteri 5 ve altına düşürüldü.


1. Togg

Togg (Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu) elektrikli ve bağlantılı araçlar tasarlayarak sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi oluşturmaya çalışan bir teknoloji şirketi.

2. Dream Games

Teknoloji ve yaratıcılığı birleştirmeyi amaçlayan bir oyun geliştirme şirketi olan Dream Games, en çok Royal Match adlı mobil oyunu ile tanınıyor.

3. Codeway Studios

Codeway Studios, yapay zekâya dayalı mobil oyunlar ve uygulamalar geliştiriyor ve en çok Ask AI adlı mobil uygulamasıyla tanınıyor.

4. Midas

Midas yatırım hesapları aracılığıyla aracılığıyla yatırımcılar NASDAQ ve New York Borsası’ndaki (NYSE) çeşitli hisse senetlerine ve Borsa İstanbul’daki tüm Türk şirketlerine yatırım yapabiliyor.

5. Aposto

Aposto dijital medya markaları oluşturmaya odaklanıyor. Platform, haber içeriklerini bültenler hâlinde gönderirken, yazarlar ve içerik üreticileriyle iş birliği yapıyor.


6. TİTRA

titra

Teknoloji startup’ı TİTRA, Türkiye’nin ilk uzaktan kumandalı helikopteri gibi insansız sistemler alanında ürünler geliştiriyor. Ayrıca akıllı sağlık, büyük veri ve yapay zekâ konularında araştırmalar yapıyor.

7. Plan-S Satellite and Space Technologies

Plan-S, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Büyük Veri teknolojilerinden faydalanan uydu sistemleri geliştiriyor. Ayrıca, tarım ve enerji sektörüyle bağlantılı olan yeryüzü gözlemi alanında hizmetler sunuyor.

8. Bitexen

Bitexen, bankacılık, ödeme sistemleri, bilgi güvenliği ve inovasyon alanlarında deneyime sahip mühendisler tarafından geliştirilen dijital varlıklar için çevrimiçi bir ticaret platformu.

9. Missafir

Kısa ve orta vadeli daire kiralama platformu Missafir, teknolojik altyapıya sahip profil yönetimi, dinamik fiyatlandırma ve operasyonel destek hizmetleriyle ev sahiplerinin dairelerini kiralamalarını sağlıyor.

10. Spyke Games

Mobil oyunlar geliştiren Spyke Games, bunun yanı sıra oyunların birlikte oynandığı bir sosyal platform olmaya da odaklanıyor.


Kaynak: Ekonomist

İş sürekliliğini tehdit eden 5 zayıf halka!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.