Alec Baldwin’in prova yaptığı silaha gerçek mermi yerleştiren Gutierrez-Reed suçlu bulundu

Alec Baldwin

ABD’de “Rust” filminin setinde Alec Baldwin’in prova yaptığı silaha gerçek mermi yerleştiren ve silahın ateş alması sonucu görüntü yönetmeninin ölümüne neden olan Hannah Gutierrez-Reed kasıtsız adam öldürmekten suçlu bulundu.

Ekim 2021’de film setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’e silah doğrultan Baldwin, silahın ateş alması sonucu görüntü yönetmenini öldürmüş ve yönetmen Joel Souza’yı da yaralamıştı.

Kararın okunmasının ardından savcılar Gutierrez-Reed’in gözaltına alınmasını talep etti ve bu talep kabul edildi.


Savcılar ayrıca, sette bulunan altı gerçek merminin çoğunlukla aynı özellikleri taşıdığını ve filmin tedarikçisinden alınan gerçek mermilerle eşleşmediğini söyledi.

Duruşmada savcılar Gutierrez-Reed’in gerçek mermileri tespit edebilecek standart silah güvenliği protokollerini atladığını iddia etti.

Gutierrez-Reed yargıç tarafından suçlu bulunursa 18 aya kadar hapis ve 5 bin dolar para cezasına çarptırılabilecek. Avukatı Jason Bowles, jürinin kararını temyize götüreceğini söyledi.

New York Times’ın haberine göre Gutierrez-Reed’in ne kadar ceza alacağı ileri bir tarihte açıklanacak.

“Rust” dizisinin başrol oyuncusu ve ortak yapımcısı Baldwin, ocak ayında jüri tarafından kasıtsız adam öldürme suçlamasıyla itham edilmişti.

Kasıtsız adam öldürme suçlamasıyla karşı karşıya olan aktör Baldwin temmuz ayında mahkemeye çıkacak.

Baldwin, kendisine silahta gerçek mermi olmadığı ve sette de olmaması gerektiği söylendiği için sorumlu olmadığını savunuyor.

Film bitti mi?


Geçtiğimiz yıl, “Rust”un orijinal oyuncu kadrosu ve ekibinin çoğu, filmin çekimlerini tamamlamak için Montana’da yeniden bir araya gelmiş; yapımın Bayan Hutchins’e saygı duruşu olarak tanımladığı bu etkinlikte, kocası da baş yapımcı olarak görev almıştı. Filmin çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir tarih açıklanmadı.

Türkiye’nin konuştuğu kaza: Kaza tutanağında en küçük detay yok


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.