Bir Silgi Bir Kalem ile siz de bir çocuk sevindirin!

Farklı bölgelerdeki okulların ve öğrencilerin ihtiyaçlarını, gönüllülerin bağışları ile karşılayan bir platform yaratan Bir Silgi Bir Kalem projesi, bu güne kadar 75 binden fazla çocuğun sevinmesini sağladı. Türkiye’deki en şeffaf bağış platformu Bir Silgi Bir Kalem, her geçen gün artan bağış tutarıyla eğitime destek olmayı sürdürüyor. Projeye desteğini açıklayan yeni şirketlerle bu yıl 100 bin ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

bir silgi bir kalem projesi

Sosyal sorumluluğunun farkında bireylerin bağışları, çocukların eğitimlerini sağlıklı şartlarda sürdürmeleri için bir umut ışığı yakıyor. Bir Silgi Bir Kalem projesi de eğitime katkıda bulunmak isteyenleri, ihtiyaç sahibi ilk/orta eğitim kurumları ve öğrenciler ile aynı platformda buluşturuyor. Bir Silgi Bir Kalem, ülkemizin önemli sorunlarının en başında gelen eğitim konusunda farkındalık yaratılmasına destek oluyor. Bu güne kadar 660bin TL’den fazla bağış tutarı ile 75 binden fazla çocuğun yüzünü güldüren proje, kurumlarla da işbirliği yaparak bu rakamların artmasını amaçlıyor.

Platform, bağış sürecinin taraflar için sorunsuz ve sağlıklı tamamlanması için ürünlerin tedarik edilmesi, lojistik destek, bağış sürecinin takip edilmesi ve bağış sonrası geribildirimler gibi konularda da bağışçılara ve okullara destek oluyor. Okullar ve bağışçılar arasında köprü olan proje kapsamında herhangi bir nakdi veya ayni bağış Bir Silgi Bir Kalem ekibi tarafından toplanmıyor. Türkiye’nin en şeffaf bağış platformunda bağışçılar, www.birsilgibirkalem.org adresinden tüm süreci takip edebiliyor.


Bir Silgi Bir Kalem‘in Kurucusu Onur Aydın, bağışçılar aracılığı ile eğitime katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Amacımız, çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunarak onlara iyi bir gelecek sağlamak. Bunu da duyarlı bireyler ile birlikte yapmak bizim için çok önemli. Türkiye çapında farkındalık ve bilinç yarattığımızı görmek doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bir Silgi Bir Kalem, gönüllüleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki okulların ayni bağış (kitap, kıyafet, bilgisayar, mobilya) ihtiyaçlarını karşılamaya yönlendiren ve süreci kolaylaştıran bir platform olarak faaliyetini sürdürüyor. Projeye dâhil olacak okullar ve öğrenciler arasında kesinlikle bir ayrım, sıralama yapılmıyor. Bağışçılar tamamen kendileri yardım yapacakları okulları ve öğrencileri belirliyor.


Bağışın okula ulaşması ve okul tarafından kullanılmaya başlamasının ardından, ürünün kullanıldığını gösteren bir fotoğraf ile öğrenciler tarafından kendisine hitaben yazılmış bir teşekkür mektubu bağışçılara site üzerinden gönderiliyor. Bu fotoğrafı görmek gönüllülerimiz kadar bizi de gururlandırıyor. Hedefimiz ulaştığımız çocuk ve okul sayısının gelecek dönemde çok daha fazla artması. Bu bağlamda projemizin destekçilerini artırmaya çalışıyoruz. Online otobüs ve uçak bileti satış platformu NeredenNereye.com ile bir işbirliğine başlıyoruz. NeredenNereye.com, satışını yaptığı her bilet için belli bir miktarı derneğimize bağışlayacak. Bu işbirliği ile şuanda kadar yardımcı olduğumuz yaklaşık 75 bin öğrenciyi 2016 yılında 100 bin öğrenciye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Silgi Bir Kalem ile işbirliği yaparak eğitime katkıda bulunan Neredennereye.com Genel Müdürü Erol Demirtaş; “Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden, topluma artı değer katan projelere imza atan bir firma olarak eğitim konusunda da üstümüze düşeni yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, internet sitemiz üzerinden yaptığımız bilet satışlarından belirlediğimiz oranı, okulların ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için kullanıyoruz. Daha güzel bir gelecek için tüm firmaları, markaları projeye destek olmaya davet ediyoruz” dedi.


Daha fazla bilgi için www.birsilgibirkalem.org adresini ziyaret edebilirsiniz…