Uzmanlardan Sevgililer Günü için 6 uyarı

Uzmanlar Sevgililer Günü’nde çiftlere kutlamalarda abartıya kaçmamaları konusunda uyarıda bulunarak, “İlişkisi olmayan insanlar bu dönemde daha hassas, kırılgan ve yalnız olur” hatırlatmasını yaptı. Bu özel günün çiftler arasında kutlama yapmanın yanı sıra ilişkilerde yeni adımlar atmak ve var olan sorunları çözmek için de büyük fırsat olduğuna dikkat çekti.

sevgililer günü romantik ikişki

Uzmanlar uyarıyor: Yalnızları da düşünün, romantik kutlamalarda abartıdan uzak durun!

Sevgililer Günü’nde kutlamalarda abartıdan uzak durun, ilişkisi olmayanların kırılganlığını artırmayın! Uzmanlar, Sevgililer Günü kutlamalarının çiftleri mutlu ederken ilişkisini yeni bitirmiş ya da uzun zamandır ilişkisi olmayan insanları olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekerek çiftlere, “İlişkisi olmayan insanlar bu dönemde daha hassas, kırılgan ve daha yalnız hissederler. Özellikle kadınlar bu konuda daha da hassas olur. Bu yüzden kutlamaları abartıya kaçmadan yapın” uyarısında bulundu.

Bu özel günün eğlenceli olmasının yanı sıra ilişkilerde yeni adımlar atmak ve var olan sorunları çözmek için de büyük bir fırsat olduğunu açıklayan PSYCASE Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık’tan Uzman Klinik Psikolog Merve Saraçoğlu, çiftlere bu günün ilişkileri açısından dönüm noktası olması için uzman tavsiyelerinde de bulundu.


İşte Uzman Klinik Psikolog Merve Saraçoğlu’ndan Sevgililer Günü tavsiyeleri…

1. Pahalı Hediyeler Almayın!

Bütçenizin sorumluluğu size aittir ancak aşkınızın yoğunluğunu pahalı hediyeler değil sözleriniz ve davranışlarınız ifade eder.

2. Sorunları Ertelemeyin!

Sevgililer Günü’nden önce tartışma yaşadıysanız ya da çözümleyemediğiniz bir probleminiz varsa bu sorunu Sevgililer Günü’nden sonraya ertelemeyin. Kutlamanıza aranızdaki sorunu çözdükten sonra devam edin.

3. İlişkinizi Konuşun!

Kendinize özel bir saat ayırıp ilişkiniz hakkında konuşmak için Sevgililer Günü en iyi fırsat. Bu romantik günün enerjisiyle birbiriniz hakkındaki olumlu ya da olumsuz düşüncelerinizi, partnerinizden beklentilerinizi, partnerinizin sizden beklentilerini, kısacası ‘Siz’i konuşun.


4. Yeniden Başlayın!

Sevgililer Günü’nü milat olarak kabul edip geçmişteki tartışmalarınızı, kırgınlıklarınızı geride bırakın. Bu romantik gün ile birlikte birbirinize ve ilişkinize bir şans daha verin.

5. Eve Kapanmayın!

Bu dönemde bir ilişkinizin olmaması Sevgililer Günü’nü kutlamanıza engel değil. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle çıkabilir, hayatınızda sizi seven ve sizin de sevdiğiniz birçok kişi olduğu için bu günü keyifle kutlayabilirsiniz. Bundan sonra “hiç ilişkim olmayacak” diye de düşünmeyin ve geçmiş ilişkinizde yaptığınız hatalarla yüzleşip kendinizi gelecek ilişkinize hazırlayın. 

6. Sevdiğinizi Söyleyin!

Sevdiğiniz kişilere sevginizi ifade etmekten çekinmeyin. Kimi insan sevgisini hareketleriyle göstermeye çalışır ancak sözcüklerin etkisi o kadar büyüktür ki karşınızdaki insanın sizi tamamen anlamasını ve sağlar.

İlgili yazılar

Dominant Sevgililer


Rengini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.