AKP Erzurum İl Başkanı: Üstümüzde AK Parti kartı taşımayalım

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya için “İnşallah 24 saat içerisinde Diyarbakır’dan alıp geleceğiz. Hayırlı haberi bekliyoruz” dedi. Yeşilyurt, tüm AK Parti yöneticilerine üzerilerinde siyasi kimliklerini gösteren kart veya belge taşımamaları uyarısında bulundu.

ak-parti-erzurum-il-baskani-ustumuzde-ak-parti-karti-tasimayalim

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, CNN TÜRK’te Saynur Tezel‘in canlı yayınına telefonla bağlanarak, AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya’nın kaçırılmasıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Çetinkaya’nın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Fatih Yeşilyurt “24 saat içerisinde müjdeli bir haber vereceğimizi umuyoruz. Sayın Başbakanımız da aileyi arayıp konuyu takip ettiklerini söyledi. Aile de sükunet içerisinde ilçe başkanımızın geri dönmesini bekliyor” dedi.


Nasıl bilgi alındığı sorusunu yanıtlayan Yeşilyurt “Kendisiyle görüşme fırsatımız olmadı, telefonu kapalı ama farklı kanallardan bilgi aldık. İnşallah 24 saat içerisinde Diyarbakır’dan alıp geleceğiz” diye konuştu.

Üstümüzde AK Parti kartı taşımayalım

Yeşilyurt, Saynur Tezel’in tehdit olup olmadığına yönelik sorusuna şöyle yanıt verdi: “Hayır bunu beklemiyorduk ama AK Parti yöneticilerine dair PKK terör örgütünün bazı tehditlerde bulunduğunun istihbaratını biliyorduk. Tedbir alıyoruz. Nitekim kardeşinin üstünden kartvizit çıkması gibi bir ihmal sonucu kaçırıldı.”

AK Partili tüm yöneticilere de seslenen Yeşilyurt “Üstümüzde siyasi kimliklerimizi ifade eden her hangi bir belge bulundurmayalım. Çünkü nerede, ne zaman, ne olacağı belli olmuyor. Bizler kanunlar çerçevesinde hareket ederken PKK‘lı teröristler gayri kanuni müdahalelerde bulunuyorlar. Her türlü tedbirimizi alalım. Üzerlerinde parti kimliklerini taşıyan, partili olduklarını gösteren hiç bir belgeyi taşımayalım” uyarısında bulundu.

Ne olmuştu?


Kaçırma olayı dün (29 Mart Salı) Bingöl’ün Genç ile Diyarbakır’ın Lice ilçeleri arasında meydana geldi. Mandıra işleten ağabeyi Şahin Çetinkaya ile birlikte Erzurum’dan Şanlıurfa’ya gitmek için yola çıkan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya’nın içinde bulunduğu otomobilin önü, teröristler tarafından kesildi. Kimlik kontrolü sırasında Şahin Çetinkaya’nın cebinden AK Parti İlçe Başkanı’nın kartviziti çıktı. Bunun üzerine teröristler İlçe Başkanı olduğunu öğrendikleri Salih Zeki Çetinkaya’nın gözlerini bağlayarak yanlarında götürdü.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.