AKP Erzurum İl Başkanı: Üstümüzde AK Parti kartı taşımayalım

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya için “İnşallah 24 saat içerisinde Diyarbakır’dan alıp geleceğiz. Hayırlı haberi bekliyoruz” dedi. Yeşilyurt, tüm AK Parti yöneticilerine üzerilerinde siyasi kimliklerini gösteren kart veya belge taşımamaları uyarısında bulundu.

ak-parti-erzurum-il-baskani-ustumuzde-ak-parti-karti-tasimayalim

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, CNN TÜRK’te Saynur Tezel‘in canlı yayınına telefonla bağlanarak, AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya’nın kaçırılmasıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Çetinkaya’nın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Fatih Yeşilyurt “24 saat içerisinde müjdeli bir haber vereceğimizi umuyoruz. Sayın Başbakanımız da aileyi arayıp konuyu takip ettiklerini söyledi. Aile de sükunet içerisinde ilçe başkanımızın geri dönmesini bekliyor” dedi.


Nasıl bilgi alındığı sorusunu yanıtlayan Yeşilyurt “Kendisiyle görüşme fırsatımız olmadı, telefonu kapalı ama farklı kanallardan bilgi aldık. İnşallah 24 saat içerisinde Diyarbakır’dan alıp geleceğiz” diye konuştu.

Üstümüzde AK Parti kartı taşımayalım

Yeşilyurt, Saynur Tezel’in tehdit olup olmadığına yönelik sorusuna şöyle yanıt verdi: “Hayır bunu beklemiyorduk ama AK Parti yöneticilerine dair PKK terör örgütünün bazı tehditlerde bulunduğunun istihbaratını biliyorduk. Tedbir alıyoruz. Nitekim kardeşinin üstünden kartvizit çıkması gibi bir ihmal sonucu kaçırıldı.”

AK Partili tüm yöneticilere de seslenen Yeşilyurt “Üstümüzde siyasi kimliklerimizi ifade eden her hangi bir belge bulundurmayalım. Çünkü nerede, ne zaman, ne olacağı belli olmuyor. Bizler kanunlar çerçevesinde hareket ederken PKK‘lı teröristler gayri kanuni müdahalelerde bulunuyorlar. Her türlü tedbirimizi alalım. Üzerlerinde parti kimliklerini taşıyan, partili olduklarını gösteren hiç bir belgeyi taşımayalım” uyarısında bulundu.

Ne olmuştu?


Kaçırma olayı dün (29 Mart Salı) Bingöl’ün Genç ile Diyarbakır’ın Lice ilçeleri arasında meydana geldi. Mandıra işleten ağabeyi Şahin Çetinkaya ile birlikte Erzurum’dan Şanlıurfa’ya gitmek için yola çıkan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya’nın içinde bulunduğu otomobilin önü, teröristler tarafından kesildi. Kimlik kontrolü sırasında Şahin Çetinkaya’nın cebinden AK Parti İlçe Başkanı’nın kartviziti çıktı. Bunun üzerine teröristler İlçe Başkanı olduğunu öğrendikleri Salih Zeki Çetinkaya’nın gözlerini bağlayarak yanlarında götürdü.