Erdoğan ile Biden görüştü: YPG anlaşmazlığı devam ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı otelinde kabul etti. Görüşmede PKK ile mücadelede işbirliği konusunda mutabık olunurken YPG anlaşmazlığı devam ediyor. Erdoğan ile Obama’nın beklenen ayak üstü görüşmesi Beyaz Saray’da gerçekleşecek.

Erdoğan – Joe Biden görüşmesiyle ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Sözücü İbrahim Kalın, “ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti. PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile işbirliklerini artıracaklarının altını çizdi. Aynı zamanda Türkiye’nin DAİŞ ile de mücadele eden bir ülke olduğunun farkında olduklarını söyledi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la görüşmesine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç katıldı. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’a ise Ulusal Güvenlik Konseyi Avrupa İşleri Kıdemli Direktörü Charles Kupchan, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Tony Blinken, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Colin Kahl, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Viktoria Nuland ve Başkan Obama’nın IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk eşlik etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Washington'da otelinde görüştü. YPG anlaşmazlığı devam ediyor.

Erdoğan ile Biden görüşmesi 1 saat 20 dakika sürdü. İkili ilişkiler, Suriye, Irak, IŞİD ve terör konuları ele alındı. Görüşmelerin 1 saati heyetler arası olarak sürerken, Erdoğan ve Biden 20 dakika baş başa görüşme yaptı.


Erdoğan – Obama görüşmesi, ABD Başkanı Obama’nın Beyaz Saray’da Nükleer Güvenlik Zirvesi için Washington’da bulunan devlet ve hükümet başkanları onuruna vereceği yemeğin akabinde gerçekleşecek.

Erdoğan’ın ABD ziyaretinde protokol rezaleti


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.