Şehirlerarası otobüste inanılmaz taciz olayı: Muavin serbest!

Muğla – İstanbul şehirler arası hattında sefer yapan Metro Turizm’e ait yolcu otobüsünde görevli bir muavin bu sabah saat 05.40’da araçta uyuyan bir yolcuya inanılmaz bir şekilde cinsel tacizde bulundu.

Şehirlerarası otobüste inanılmaz taciz olayı: Muavin serbest!

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberleştirdiği iddiaya göre olay 24 mayıs günü üniversite öğrencisi C.D.’nin başına İstanbul’a gitmek üzere bindiği otobüste uyurken geldi.

Metro Turizm’e ait olduğu öğrenilen otobüste bulunan C.D.’nin erkek arkadaşı olayla ilgili Ekşi Sözlük’te şunları anlattı: “Kız arkadaşım o sırada uyuyor. Yanındaki koltuk boş. Ancak önde ve arkada oturan başka kişiler var. Otobüsün yarısı dolu. Kız arkadaşım uyuduğu esnada, yakınında oluşan bir sese uyanıyor. Kalktığı an, otobüs muavinini o halde görüyor. Muavinin sıvısı, arkadaşımın yüzüne ve oturduğu koltuğa geliyor. Kız arkadaşımın bağırması ile ortalık karışıyor. O sırada, yine otobüste bulunan bir kadın avukat, yardım ediyor. Olay jandarmaya bildiriliyor.”


Aynı ifadeye göre otobüsün bulunduğu feribot iskeleye yanaştığı esnada jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri geldi, koltukta ve kadının üzerinde inceleme yaptı, delil topladı.

Çift olayla ilgili şikayetçi olurken, muavin gözaltına alındı. Şirket kaynakları, bir ay kadar otobüste muavin olarak çalışmaya başlayan G.’nin Eskihisar Jandarma Karakolu’ndaki ifadesinden sonra serbest bırakıldığını söyledi.


Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ise olayla ilgili Oda TV’ye yaptığı açıklamada olayı kabul ederek, her türlü inceleme tamamlandıktan sonra muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.

Odatv’ye konuşan Metro Turizm yönetimi yaşananları kabul etti ve muavinden hesap soracaklarını, mağdur kadına da destek vereceklerini söyledi.

Metro Turizm’in dün akşam saat 19.15’te Muğla’dan kalkarak İstanbul’a giden 483465 sefer sayılı otobüsünde skandal bir olay yaşandı. Otobüsün muavini, bu sabah saat 05.40’da Yalova feribotundayken mastürbasyon yaptı ve daha sonra uyuyan bir kadın üniversite öğrencisi yolcunun üstüne boşaldı. Kadının uyanarak çığlık atması üzerine, muavin “su döküldü” dedi.


Kadın yolcunun şikayeti üzerine olay yerine gelen polis, otobüste inceleme yaptı. Gözaltına alınan muavinin, ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi. Skandal, mağdur kadının erkek arkadaşının Ekşi Sözlük’te yaşananları anlatmasıyla ve görüntülerini paylaşmasıyla sosyal medyada yayıldı.