MEB tarafından 626 eğitim kurumu kapatılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren ve “Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar kapsamında haklarında işlem başlatılan 524 özel okul ve 102 diğer kurum olmak üzere toplam 626 kurum hakkında kapatma kararı verildi.

15 Temmuz darbe girişimi ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 626 eğitim kurumu FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle kapatılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ ile irtibatlı tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan kamu personeline yönelik çalışmalar yürütülüyor.

Bu kapsamda, bakanlığa bağlı faaliyet gösteren ve “Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar”dan haklarında işlem başlatılan 524 özel okul ve 102 diğer kurum olmak üzere, toplam 626 kurum hakkında kapatma işlemi başlatıldı.


Aynı zamanda, bu kurumlarda görev yapan 21 bin 683 personelin çalışma izin onayları iptal edildi.


Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, açığa alınan kamu personeli sayısı 21 bin 738’e ulaşmıştı. Aktif Eğitim Sendikası’nın genel merkez ve taşra teşkilatındaki binin üzerindeki yöneticisi de bakanlık veya valilikler tarafından açığa alınmıştı.

Kuleli’de 9, 10, 11 ve 12’inci sınıflarda okuyan 62 askeri öğrenci tutuklandı

Fuat Avni yakalandı mı? Kısa Seyfi iddiası nedir?

Kamuda deprem: Şimdilik 49 bin 321 kişi görevden alındı