Karma eğitime son kampanyası İstanbul Üniversitesi’nde başladı

İstanbul Üniversitesi bünyesinde karma eğitim karşıtı kampanya başlattı. Kampanyaya imza toplamak amacıyla kadın ver erkekler için ayrı stantlar kuruldu.

İstanbul Üniversitesi'nde 'O halde karma eğitime son' kampanyası

O Halde Karma Eğitime Son kampanyası

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve çevrelerindeki gerici kulüpler “O Halde Karma Eğitime Son” adı verilen bir kampanya başlattı. Sol’un haberine göre, kampanyaya imza toplamak amacıyla kadın ve erkekler için iki ayrı stand kurulduğu da ifade edildi.

Karma eğitime son kampanyası ile sınıfların kadın ve erkek olarak ayrılmasını istiyorlar

Kampanyaya yapılan çağrıda “Bu sene fakültemiz öğrencileri karma eğitim problemini ciddi bir şekilde gündemine almıştır. Bizler kadim bir medeniyetin evlatları olarak tarihimizden aldığımız feyz ile yola çıkarak bu durumun nihayete erdirilmesini talep etmekteyiz. İÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri olarak karma eğitim uygulamasına son verilip sınıfların, bayan ve erkek sınıfları olarak ayrılmasına yönelik çalışmaların yürütülmesini istiyor ve fakültemiz kulüpleri olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz” denildi.Eğitim sistemi hızla geriye giden ülke: Yeni Türkiye