Silopi’ye zırhlı birlikler sevk ediliyor: Sınırda neler oluyor?

Silopi’ye zırhlı birlikler gidiyor. Ankara ve Çankırı’dan tanklar, tank kurtarıcıları ve zırhlı tekerlekli araçlar Şırnak Silopi’ye doğru yola çıktı.

silopi'ye zırhlı birlikler sevk ediliyor şırnak sınır

28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait zırhlı askeri araçlar Ankara ve Çankırı’dan karayolu ile Şırnak Silopi’ye doğru intikale başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait çok sayıda tank ve tank kurtarıcı Şırnak’ın Irak sınırındaki ilçesi Silopi’ye sevk edildi. Savunma Bakanı Fikri Işık, ‘Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası.” dedi.


tsk Silopi'ye zırhlı birlikler gidiyor. Ankara ve Çankırı'dan tanklar, tank kurtarıcıları ve zırhlı tekerlekli araçlar Şırnak Silopi'ye doğru yola çıktı.

28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait tank, tank kurtarıcı ve iş makinaları, Ankara ve Çankırı’dan Silopi’ye sevk edildi.

türk silahlı kuvvetleri Silopi'ye zırhlı birlikler gidiyor. Ankara ve Çankırı'dan tanklar, tank kurtarıcıları ve zırhlı tekerlekli araçlar Şırnak Silopi'ye doğru yola çıktı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: Her şeye hazırlıklı olmalıyız

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sevkiyata ilişkin, “Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye’nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası.” dedi. Sevkiyatın gerekçesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Silopi'ye zırhlı birlikler gidiyor. Ankara ve Çankırı'dan tanklar, tank kurtarıcıları ve zırhlı tekerlekli araçlar Şırnak Silopi'ye doğru yola çıktı.

Erdoğan, Telafer’i hatırlatarak ‘Silopi’ mesajı vermişti

Türkiye’nin Irak sınırında yer alan Silopi, IŞİD’e karşı operasyon başlatılan Musul’a en yakın Türkiye ilçesi. Ankara, IŞİD’in elinde olan Türkmen bölgesi Telâfer’de Şii Haşdi Şâbi milislerinin bir katliam yapabileceğinden endişeli. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 29 Ekim’deki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda bu endişeyi tekrarlamış ve “Haşdi Şabi burada eğer böyle bir terör estirirse kesinlikle buna olan cevabımız bizim farklı olur. Biz zaten şu anda Dohuk’ta varız ama Dohuk mevcutla değil daha da desteklenme noktasında da Silopi’de ayrıca şu anda konuşlanmış vaziyetteyiz. Daha da bunu yoğunlaştırmak gibi bir gayretin içerisinde de olacağımızı ayrıca ifade etmek isterim.

MI5: Rusya iş üzerinde, İngiltere için tehdit

İngiltere basını: 1 Kasım 2016 basın özeti


HRW: Türkiye’de baskı giderek derinleşiyor


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.