Hür kız Ayşe Teyze: Bekarlık imparatorluktur

Seyahat fotoğraflarıyla fenomen haline gelen 60 yaşındaki Ayşe Teyze, “Kocam kıskançtı. Boşanınca ‘hür kız’ oldum, 25 ülke gezdim. ‘Bekârlık sultanlık’ derler, benim için imparatorluk” diyor.

Hür kız Ayşe Teyze: Bekarlık imparatorluktur ayşe kurucu

Hür kız Ayşe Kurucu

Fotoğraf makinesine “Canım kızım” kendisine de “Hür kız” ismini takan 3 çocuk ve 6 torun sahibi Ayşe Teyze, karyolasının altında valizinin hazır olduğunu, İspanya, Japonya ve Çin’e de gitmek istediğini söyledi.

Bugüne dek 25 ülke gezdiğini belirten Kurucu, “Hacca gitmeyi istiyordum, maddi durumum iyi değildi. Bir tanıdığımın damadının tur şirketi varmış. Onunla tanıştırdı ve hacca gittim” dedi. Ayşe Kurucu, eski eşinin kendisini kıskandığı için evden dışarı bile çıkarmadığını belirterek, “Eşimden ayrılınca hür kız oldum. Dünyayı gezdim. Bekârlık için ‘sultanlık’, evlilik için ‘muhtarlık’ derler ama boşanmak benim için ‘imparatorluk’ oldu” dedi.


hürkız ayşe teyze kurucu

Sabah gazetesinden Tansu Edip Gökbudak’ın haberine göre, babasından kalan şehitlik maaşı ile geçinen Ayşe Kurucu’nun maddi durumu, dünyayı gezmesine engel olmadı.

Yurt dışına gitmek isteyen çok sayıda kişiyi, tanıdığı tur şirketlerine yönlendiren, bu sayede indirimli olarak geziye çıkan Kurucu, geri kalan ödemeyi de kredi kartıyla yaparak bugüne kadar tam 25 ülke gezdi.


hürkız Ayşe teyze fotoğraf makinesi canım kız'a kavuştu

Fotoğraf makinesine kavuştu

Ayşe Teyze, otostop çektiği bir araçta adını ‘Canım kızım’ koyduğu fotoğraf makinesini unutunca sosyal medya kullanıcıları seferber olmuştu. Ve nihayet Ayşe Teyze makinesine ve onlarca ülkede çektiği fotoğraflarına kavuştu.

Ayağı burkulduğu için Ayder Yaylası’nda Tülin Tezel Öztemel ve Emre Öztemel çiftinin aracına otostop çeken Ayşe Teyze, fotoğraf makinesini araçta unuttu. Makinenin içindeki fotoğraflara bakan çift, arabalarına aldıkları kadının tek başına dünya turunda çekildiği fotoğrafları görünce fotoğrafları sosyal medyada paylaştı. Çift, uzun uğraşların sonucunda Ayşe Teyzeyi buldu ve İstanbul’dan İzmir’e gelerek fotoğraf makinesini teslim etti.

hürkız ayşe teyze kurucu paris

İspanya, Japonya ve Çin’e gitmek istiyor

Çevresinde yurt dışına gitmek isteyen çok sayıda kişiyi, tanıdığı tur şirketlerine yönlendiren, bu sayede indirimli olarak geziye çıkan Kurucu, geri kalan ödemeyi de kredi kartıyla yaparak bugüne kadar tam 25 ülke gezdi. Kendisine ‘Hür kız’ ismini takan 3 çocuk ve 6 torun sahibi Ayşe Teyze, karyolasının altında valizinin hazır olduğunu, İspanya, Japonya ve Çin’e de gitmek istediğini söyledi.

“Dil problemi yaşamıyorum”


Suriye’den Singapur’a, İtalya’dan Rusya’ya, Tibet’ten Hindistan’a kadar pek çok ülkeye giden Ayşe Kurucu, tur şirketleri ile gezdiği için dil problemi yaşamadığını, gezi sırasında tanıştığı kişilerle birlikte gezdiğini söyledi. Gittiği ülkelerden en çok Singapur ve Dubai’yi beğendiğini kaydeden Ayşe Kurucu, “Bir kere Singapur’da kayboldum ama giderken yürüdüğüm yoldaki tabelalara, binalara bakarım. Otelin adresini taksiciye verdim ve otele geri dönebildim” diyerek gezileri sırasında pek çok macera yaşadığını belirtti.

Yılbaşı gecesine nasıl hazırlanmalı?

Taldans: Buzdolabı dans eder mi?