Öğrencilerine idam ipi dağıtan öğretmen

İstanbul’da ilköğretim sınıflarına giren bir öğretmen, öğrencilerine idam ipi dağıtarak fotoğraf çektirdi. Bir öğrencisinin eline silah vererek fotoğrafını çektiği iddia ediliyor.

Öğretmen öğrencilerine idam ipi dağıttı

Öğretmenin Facebook’taki paylaşımları tepkiye yol açtı. İstanbul’da TOKİ Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli öğretmen A. E., sosyal medya hesabından tepkiye yol açan paylaşımlar yaptı.

Öğretmen öğrencilerine idam ipi dağıttı

Cumhuriyet’in haberine göre İstanbul Beşiktaş’taki çifte terör saldırılarının ardından öğrencilerinin eline idam ipi veren öğretmen, sınıfta çektiği fotoğrafı “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe… Başkaaaan…! Adalet istiyoruz” notuyla kişisel Facebook hesabından paylaştı. Öğretmen A. E. fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından paylaşımını sildi ve hesabını kapattı.


Aynı öğretmen Facebook’taki bir başka paylaşımında ise arabasının dikiz aynasına astığı idam ipini paylaşmış.

öğretmen Facebook'taki bir başka paylaşımında ise arabasının dikiz aynasına astığı idam ipini paylaşmış.

Çocuğun eline silah vermiş

Öğretmen öğrencilerine idam ipi dağıttı


Öğretmen A. E.’nin diğer Facebook paylaşımlarında da skandal ifadeler yer alıyor. Eğitimci A.E., çocuğunun eline silah verip fotoğrafını çekmiş. A.E., “PKK’ya hazırlık” yorumu yapan bir takipçisine, “Yeni Türkiye’ye hazırlık diyelim” yanıtını vermiş.

PISA sonuçları: Okuduğunu anlamayan kişi her türlü hataya yol açabilir!

Terör: Çocukların ruh sağlığını etkilememesi için ne yapabiliriz?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.