Bilim insanlarına göre Türkiye’nin denizleri yok olacak

ABD Yale Üniversitesi ve Japonya’nın Deniz ve Yer Bilimleri Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarının ortak yürüttüğü araştırmalar ışığında hazırladıkları modele göre önce Türkiye’nin denizleri yok olacak.

Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak

Türkiye denizlere binlerce kilometre uzaklıkta kalarak Amasia isimli yeni bir kıta ortaya çıkacak ve Türkiye bu kıtanın içinde kalacak.

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki Yale Üniversitesi ve Japonya‘nın Deniz ve Yer Bilimleri Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları bir süredir yer kabuğunun hareketleriyle ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamalar ülkemizi oldukça ilgilendiriyor.

Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak

Bilim insanlarına göre 250 milyon yıl sonra dünyada kıtalar tektonik kaymalarla birleşirken bugünkü Türkiye toprakları en yakın denizlere binlerce kilometre uzakta olacak.


Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak

Türkiye yer kabuğundaki kaymalardan dolayı denizlerini kaybedebilir

Habertürk’ün haberine göre ABD’nin Yale Üniversitesi ve Japonya’nın Deniz ve Yer Bilimleri Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarının hazırladığı modele göre yer kabuğundaki kaymalar nedeniyle Asya ile Afrika, Kuzey Amerika ile Güney Amerika kıtaları birleşecek.

Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak

Ayrıca Asya ve Amerika kıtaları arasındaki Bering Boğazı da ortadan kalkacak ve iki kıta kuzeyden birleşecek.

Akdeniz küçük bir iç deniz haline gelirken Türkiye toprakları “Amasia” adı verilen yeni kıtanın iç kesimlerinde kalacak.

Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak

Bilim insanları daha önce de geleceğe dair tahminlerde bulunmuştu.

Buna göre yeryüzündeki binaların hepsi 1000 yıl içinde yok olacak. % 29 daha fazla karbondioksit salımı olacak.

50 bin yıl içinde Niagara Şelaleleri kaybolacak, çünkü Erie Gölü yok olmuş olacak. 5 milyon yıl sonra ise Y kromozomu giderek zayıflayacağından erkek cinsiyeti tamamen yok olacak.

Bilim insanlarına göre Türkiye'nin denizleri yok olacak


1 milyar yıl sonra ise Güneş günümüzden % 10 daha sıcak olacağı için tüm insan ırkı yok olacak.

Korku dünya turunda: Dünyanın sonu!

NASA açıkladı: Göktaşı dünyaya teğet geçti


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.