Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ederken Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Açıköğretim sınav tarihlerinin değiştirdiğini duyurdu.

Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

Sınav tarihlerinin değişme sebebi olarak “referandum”un 16 Nisan’da yapılacağı. Yeni sınav tarihleri haber içeriğimizde yer alırken, kayıt yenileme işlemleri üzerine fakültenin sunduğu çizelge ile başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yaparken iki husus dikkate alınmalıdır: AKTS kredileri ve ücret ( ders silme konusuna dikkat). İşte yeni sınav tarihleri ve kayıt yenileme bilgileri…

2017 AÖF kayıt yenileme giriş | Açıköğretim sınav tarihleri değişti

2017 AÖF kayıt yenileme işlemleri 24 Şubat 2017’ye kadar devam ederken, başvuru sırasında yapılması gereken iki husus bulunmakta: AKTS kredilerinde 45’ten fazla kredi seçilemez. Ders silme durumu ücretten sonra gerçekleştirilemez. Açıköğretim sınav tarihleri ise referandum sebebiyle değişti. 15 16 Nisan arasında yapılması gereken sınavlar bir ileri tarihe 29 Nisan ve 30 Nisan. Vize tarihlerinin değişmesiyle, final sınav tarihlerinde de değişikliğe gidildi. Yeni final sınav tarihleri ise: 3 Haziran ve 4 Haziran 2017.


Başvuru yapmak için yapmak için tıklayınız

Sırasıyla yapılması istenenler neledir?

Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri ve ayrıntıları aşağıda yer alırken, öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar (kredi ve ücretlendirme) belirtilmiştir.

Birinci adım: Ders ekleme ve silme

 Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

Fakülte otomatik olarak 30 AKTS kredili dersleri öğrencinin sistemine yerleştirmektedir. Öğrenci istediği dersleri silme veya ekleme işlemi hakkına sahiptir. Fakülte ders konusunda uyarıyor: En fazla 45 krediye kadar ders ekleme hakkı vardır.  Ders ekleme işlemleri fakültenin sitesinden Kayıt Otomasyonu butonuna tıklayarak, kayıt yenileme linkinden yapabilecektir. Fakülte burada ikinci uyarısını yapmaktadır: Ücret ödenmeden istediği dersleri ekleyebilir veya silebilir. Eğer öğrenci sistem şifresini unuttuysa, sitede “şifre yenileme” bölümünden veya da 0850 200 46 10-19 numaraları arayarak tekrardan şifreyi alabilirler.

İkinci adım: Ücret ödeme

 Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

– Kredi Kartı/ Banka Kartı
– İnternet Bankacılığı
– Mobil Bankacılık
– ATM’lerden Ödeme


Öğrenci, kayıt ücretini Ziraat Bankası’na ödeyecektir. Şubeye gitmeden internet üzerinden veya ATM’den ücreti ödeyebilmektedir. Ne kadar ücret ödeneceği ise “öğrenci sistemi”ne girerek öğrenebilir. Fakülte ücret konusunda uyarıyor: Ücret ödendikten sonra “ders silme” aktif olmayacaktır.

Üçüncü adım: Kontrol

 Açıköğretim sınav tarihleri değişti: 2017 AÖF kayıt yenileme

Ücret ödendikten sonra “www.aof.anadolu.edu.tr” web adresi öğrenci otomasyonu bağlantısından kayıt yenileme tarihleri içinde, kayıt yenileme işleminizin kontrol işlemleri   yapılabilir. Ücretin ödenip ödenmediği, derslerin eklenme veya silinme konusunda doğru olup olmadığı kontrol edilerek işlemler sona erer.

Dördüncü adım: Ders kitapları

Öğrenci yeni bir ders aldıysa, o dersle ilgili kitabı AÖF Fakülte bürolarından temin edebilir.

Açık Öğretim Fakültesi sınav tarihleri

Referandum sebebiyle yeni sınav tarihleri 29 Nisan 2017 Cumartesi günü başlıyor, 30 Nisan 2017 Pazar günü sona eriyor. Final sınav tarihleri de değişti. 3 Haziran 2017 tarihinde başlıyor, 4 Haziran 2017’de sona eriyor.

Açık Uçlu sınavlar


20 Mayıs’ta ilk sınav sistemi Açık Öğretim Fakültesi vize sınavlarında başlıyor. Yeni soru sistemi hangi derslerden sorulacak: Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih. Toplam kaç soru sorulacak? Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan toplam 3 sorunun sorulacağını açıkladı. 2 kısa cevaplı soru, 1 tane de açık uçlu soru.

Zika virüsü nedir? Boğaziçi Üniversitesi araştırma başlattı

Anadolu Anadolu Olalı Böyle Üniversite Görmedi