DEAŞ’lı teröristin kan donduran itirafları

Kerkük’te düzenlenen bir operasyonun ardından yakalanan 2 DEAŞ’lı teröristin ifadesi alındı. Terörist Amar Hussein’in itirafları tüyler ürpertti. Hussein ifadelerinde 500 kişiyi öldürdüğünü, 200 kadına tecavüz ettiğini büyük bir soğukkanlılıkla anlatırken yaptıklarının ‘normal’ olduğunu savundu.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları

DEAŞ’lı terörist Amar Hussein’in itirafları kan dondurdu

Irak’ın Kerkük kentinde 63 DEAŞ teröristinin öldürüldüğü operasyonda yakalanan Hussein itiraflarında, sözde DEAŞ emirlerinin istedikleri kadar kadına tecavüz etmelerine izin verdiğini, kendisinin de 200 kadar kadına tecavüz ettiğini soğukkanlılıkla anlatırken, genç erkeklerin ‘buna ihtiyacı olduğunu’ söyledi.

Daily Mail’de yer alan habere göre, küçük bir hücrede tutulan Hussein 2013’te DEAŞ’a katıldığını ve o günden beri tahminen 500 kişiyi öldürmüş olabileceğini itiraf etti.


“Bazen tek seferde 8 – 9 – 10 kişi öldürdüğümüz olurdu. Bazen de 30 – 40 kişi… Onları bir çöle götürüp öldürürdük. Gözlerine bir bant takar ve kafalarına kurşunları tereddütsüz sıkardık” diye dedi.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları

Kendisinin fakir olduğu için DEAŞ’a katıldığını söyleyen 21 yaşındaki Hussein, “Param yoktu, işim yoktu, kimse bana doğru ve yanlışı söylemiyordu. Arkadaşlarım vardı ama kimse bana bir tavsiye vermemişti” dedi.

Hussein’i yakalayan yetkililer, ilk yakalandığı dönemde fazlasıyla güçlü olduğunu, elindeki plastik kelepçeleri bile bileğinden kopardığını söyledi.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları


Şu anda 21 yaşında olan Hussein Reuters’a, teröristlik hayatına 14 yaşında bir imamın yönlendirmesiyle başladığını, ilk olarak El Kaide üyesi olup sonradan DEAŞ’a geçtiğini belirtirken, “Artık daha iyi bir insan olmaya çalışacağım” dedi.

DEAŞ 2 Türk askerini yakarak öldürdü iddiası

Musul’u DEAŞ’tan kurtarma operasyonu: Cepheden ilk kareler