DEAŞ’lı teröristin kan donduran itirafları

Kerkük’te düzenlenen bir operasyonun ardından yakalanan 2 DEAŞ’lı teröristin ifadesi alındı. Terörist Amar Hussein’in itirafları tüyler ürpertti. Hussein ifadelerinde 500 kişiyi öldürdüğünü, 200 kadına tecavüz ettiğini büyük bir soğukkanlılıkla anlatırken yaptıklarının ‘normal’ olduğunu savundu.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları

DEAŞ’lı terörist Amar Hussein’in itirafları kan dondurdu

Irak’ın Kerkük kentinde 63 DEAŞ teröristinin öldürüldüğü operasyonda yakalanan Hussein itiraflarında, sözde DEAŞ emirlerinin istedikleri kadar kadına tecavüz etmelerine izin verdiğini, kendisinin de 200 kadar kadına tecavüz ettiğini soğukkanlılıkla anlatırken, genç erkeklerin ‘buna ihtiyacı olduğunu’ söyledi.

Daily Mail’de yer alan habere göre, küçük bir hücrede tutulan Hussein 2013’te DEAŞ’a katıldığını ve o günden beri tahminen 500 kişiyi öldürmüş olabileceğini itiraf etti.


“Bazen tek seferde 8 – 9 – 10 kişi öldürdüğümüz olurdu. Bazen de 30 – 40 kişi… Onları bir çöle götürüp öldürürdük. Gözlerine bir bant takar ve kafalarına kurşunları tereddütsüz sıkardık” diye dedi.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları

Kendisinin fakir olduğu için DEAŞ’a katıldığını söyleyen 21 yaşındaki Hussein, “Param yoktu, işim yoktu, kimse bana doğru ve yanlışı söylemiyordu. Arkadaşlarım vardı ama kimse bana bir tavsiye vermemişti” dedi.

Hussein’i yakalayan yetkililer, ilk yakalandığı dönemde fazlasıyla güçlü olduğunu, elindeki plastik kelepçeleri bile bileğinden kopardığını söyledi.

DEAŞ'lı teröristin kan donduran itirafları


Şu anda 21 yaşında olan Hussein Reuters’a, teröristlik hayatına 14 yaşında bir imamın yönlendirmesiyle başladığını, ilk olarak El Kaide üyesi olup sonradan DEAŞ’a geçtiğini belirtirken, “Artık daha iyi bir insan olmaya çalışacağım” dedi.

DEAŞ 2 Türk askerini yakarak öldürdü iddiası

Musul’u DEAŞ’tan kurtarma operasyonu: Cepheden ilk kareler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.