Hayır otobüsü saldırıya uğradı

Referandum bilgilendirme çalışmalarını yapmak üzere Güneydoğu illerinde bulunan, içinde CHP milletvekilleri ve parti üyelerinin bulunduğu Hayır otobüsü, seyir halinde iken, Cizre’nin Kasrik beldesinde, kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırıya uğradı.

Hayır otobüsü saldırıya uğradı

Emniyet, Hayır otobüsü saldıranlarını arıyor

CHP’nin refarandum çalışmasında kullanılan, İstanbul milletvekili adayı Kazım Bilgen’e ait Hayır otobüsü, 14 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 18.00 sularında Cizre’nin Kasrik beldesi civarında taşlı saldırıya uğradı. Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Siirt’deki referandum bilgilendirme çalışmalarının ardından Cizre Kasrik beldesine doğru seyir halindeyken gerçekleşen saldırının failleri hakkında emniyet birimleri araştırmalara başladı.

CHP Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan, İstanbul Milletvekili Adayı Kazım Bilgen, Nevşehir Milletvekili Adayı Fahri Ertik’in ve diğer partili görevlilerin bulunduğu otobüsün arka camı saldırı sırasında kırıldı. Otobüste meydana gelen hasar ve referandum çalışmalarının seyri hakkında bilgi alınan Kazım Bilgen şunları söyledi:


Otobüste hasar büyük


“Halkımızı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız sırasında Cizre’de saldırıya uğradık. Saldırıdan sonra otobüsün içinde bulunanların can sağlığında sorun yok ancak otobüste hasar büyük. Hasar tespiti ve emniyet birimlerinin olay yeri incelemesinin ardından çalışmamıza devam edeceğiz. Seçim yasakları süresi başlayana kadar, daha öncesinde bildirdiğimiz güzergahta sırada olan Diyarbakır ve Şanlıurfa noktaları ile çalışmamız ne pahasına olursa olsun devam edecektir.”

Son referandum anket sonuçları açıklandı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.