Murat Hazinedar belediyenin Onur Haftası paylaşımını sildirdi

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye Twitter hesabından yapılan Onur Haftası paylaşımını sildirip, “homofobik” olarak nitelendirilen bir özür açıklaması yaptı.

Murat Hazinedar belediyenin Onur Haftası paylaşımını sildirdi

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye hesabından yapılan Onur Haftası paylaşımını sildirdi üstüne bir de tweet attı: “Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz. İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir. Saygılarımla.”

Dün Beşiktaş Belediyesi’nin Twitter hesabı, İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için binaya asılan gökkuşağı bayrağını ‘Freddie Mercury’nin askerleriyiz’ ifadesiyle paylaşmıştı. Ancak söz konusu paylaşım saatler sonra silindi.


İşte Murat Hazinedar’ın sildirdiği o paylaşım:

murat hazinedar beşiktaş belediyesi freddie mercury

Hazinedar: İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engel

İşte CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Twitter hesabından yaptığı homofobik açıklama:

“Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz…

İnsanlarımızın değerlerine,kültürlerine,inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek Beşiktaşımızın ve Beşiktaş Belediyesi’nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur. Bunu gösterirken özenli olmak, abartmamak topluma doğru anlatmakta hassasiyetlerimizin başında gelir… Bu anlayışa uymayan hiç bir davranış,tutum,lisan,yaklaşım bizde karşılık bulmaz.


Bu nedenle Beşiktaş Belediyesini ve (beni)temsil etmeyen tweet Ağrı’da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz. İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir.Saygılarımla.”

LGBTİ+ Onur Haftası (Pride) 25 yaşında!