Üçok: TSK’daki 50 bin FETÖ’cü darbe yapabilir

Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) hala 50 bin ‘FETÖ’ mensubu olduğunu belirterek, bunların darbe yapabilecek güçte olduğunu öne sürdü.

Ahmet Zeki Üçok TSK 50 bin FETÖ asker darbe yapabilir

Üçok: En önemli unsur Cumhurbaşkanı

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’a konuşan Eski Hava Kuvvetleri Askeri Savcısı emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki en güçlü grup olmaya devam ettiğini kaydederek şöyle konuştu:

“Burada en önemli unsur cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanı’nın başına bir şey gelmesi hâlinde ülkede büyük bir karışıklık ve FETÖ unsurları tarafından kanlı provokasyonlar oluşturulacaktır. Bu kanlı ortamda TSK kanı durdurmak, huzuru sağlamak vb. gerekçelerle yönetime el koyacaktır.”Son 10 yılda 40 bin ‘FETÖ’ mensubunun TSK’ya katıldığını savunan Üçok, “Geçtiğimiz son otuz yılda da her yıl sadece bin öğrenci girdiğini göz önüne alırsak 15 Temmuz itibarıyla yaklaşık 60-70 bin FETÖ üyesinin TSK’da mevcut olduğunu söyleyebiliriz. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 7-8 bin civarında personel FETÖ mensubu oldukları gerekçesiyle ihraç edildi. Bu durumda TSK’nın içerisinde hâlâ 50 bin civarında FETÖ mensubu olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Darbe Komisyonu’na neden davet edilmiyorlar?