İyi Parti’ye saldırı: Biri ağır 5 yaralı!

İstanbul Bağcılar’da yer alan İyi Parti standı saldırıya uğradı. Saldırıda 5 kişi silah ve bıçakla yaralandı. 1 kişinin durumu ağır.

iyi parti bağcılar saldırı

İyi Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüten standı silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı.

İyi Parti’nin standının bulunduğu Bağcılar Meydan’da yaşanan olayda çok sayıda kişi yaralandı.


Saldırının, İyi Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi.

Olayın İyi Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit’in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı öğrenildi.

Yaralanan vatandaşlardan birinin durumu ağır

Yaşanan arbedede İyi Partili 4 kişi bıçakla, 1 kişi ise silahla yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin durumunun ağır olduğu ve Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildiği bildirildi. (Yeniçağ)

İyi Parti Tire İlçe Başkanı’na silahlı saldırı girişimi olmuştu

iyi parti tire ilçe başkanı saldırı

24 Mart’ta İzmir’in Tire ilçesi İYİ Parti İlçe Başkanı Atakan Duran’a parti binasında silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştu. Saldırgan etkisiz hale getirilerek ifadesi alınmak üzere gözaltına alınmıştı.

Olay, İzmir’in Tire ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan İYİ Parti İlçe Binasında meydana gelmişti. Parti binasına gelen bir kişi İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Atakan Duran ile görüşmek istemiş; Başkan Duran, kimliği henüz belirlenemeyen şahsı makamına kabul etmişti.


İkili arasında yaşanan kısa diyalogdan sonra şahıs belindeki silahı çıkardı. Bu sırada partililer saldırgana hemen müdahale etti. Boğuşma esnasında silah iki el ateş aldı. Saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırı girişiminde ölen ya da yaralanan olmadı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Şahıs gözaltına alınarak Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.

Meral Akşener’in evinin karşısına “Her an her şey olabilir” yazdılar