Skandal iddia: AK Parti’den fişleme ile zorla seçim çalışması

AK Parti’nin, mitinglere belediyelerinde çalışan kişileri götürdüğü biliniyor. Hatta şehirden şehire taşımacılık bile yapılıyor. AK Parti’li belediyelerde çalışanların ifadelerine göre; kaydı tutulanlar, ‘sizi fişledik’ demeye getirilerek, seçim çalışmalarına katılmaya da zorlanıyor.

Skandal iddia: AK Parti fişleme ve zorla seçim çalışması igdaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bünyesine bağlı İGDAŞ’ta görev yapanların, AK Parti ilçe teşkilatları tarafından aranıp zorla toplantıya ve seçim çalışmalarına çağrıldıkları, telefon görüşmesinde T.C. kimlik numaralarının okunduğu ve “Gelmezseniz ilgili yerlere bildirilecekseniz” diye tehdit edildikleri iddia edildi.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre; İBB’de çalışan K.S. adlı yurttaş şu bilgileri aktardı: “İBB’ye bağlı iştiraklerden biri olan İGDAŞ’ta çalışıyorum. Israrla AK Parti ilçe başkanlığından aranıp seçim çalışmalarına katılmaya zorlanıyorum. Kurumdaki herkes arandı. İştiraklerde çalışanların, katılımının zorunlu olduğu söylendi.”


Kişisel bilgilerimizi ne hakla verirler?

K.S. şöyle devam etti: “AKP ilçe teşkilatta çalıştığını söyleyen iki kadın birer hafta ara ile arayıp ısrar etti. Numaraları kayıtlı. Bana T.C. kimlik numaramı söylediler. Açıkçası, ‘kayıt tuttuk fişledik’ demeye getiriyorlar. ‘İştiraklerde katılım zorunlu’ dediler. Yoklama alınacağını söylediler. ‘Siz bilirsiniz, gelmeyenler ilgili yerlere bildirilecek’ diyerek tehdit ettiler.”


Ataşehir AK Parti İlçe teşkilatından arandığını ifade eden K.S. şöyle devam etti: “Kişisel bilgilerimizi kim ve hangi hakla paylaşıyorlar, tedirginiz. Ataşehir AKP İlçe Teşkılatı’nda çalışacak kişi yok. Bu yüzden bizi istismar ettiklerini düşünüyoruz.”

Bloomberg seçim anketi: Erdoğan önde ama her şey mümkün!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.