Berna Laçin’e Twitter’da yaptığı idam paylaşımı nedeniyle soruşturma başlatıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Berna Laçin hakkında Twitter’dan yaptığı idam konulu paylaşımı nedeniyle “halkın dini değerlerini aşağılama” suçundan soruşturma başlattı. Laçin’den flaş açıklama geldi.

Berna Laçin Twitter idam medine paylaşımı nedeniyle soruşturma başlatıldı

Berna Laçin insanları sağduyulu olmaya davet ederken sosyal medya hesabından verdiği örnekle bir anda tepkileri üzerine çekti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, oyuncu Berna Laçin’in 3 Temmuz’da halkın dini değerlerini aşağılayıcı mahiyette yazı yayınladığı belirtilerek soruşturma başlattı.

“# idam çözüm olsaydı”

Oyuncu Berna Laçin, ünlü isimlerin idam çağrıları sonrasında attığı şu tweetle dikkatleri üzerine çekmiş ve sözleri üzerinden bir linç girişimi başlatılmıştı.


İşte Laçin’in attığı Twitter paylaşımı:

berna laçin twitter paylaşımı idam medine tecavüz

Berna Laçin şikayetçi olacağını açıkladı: ‘Bana karşı yürütülen örgütlü saldırı ve halkı galeyana getirmektir’

Berna Laçin birtakım troll hesapların kendisini hedef gösterdiğini, şikayetçi olacağını ifade etti ve “İslamiyet’i aşağılama gibi bir anlamı yok yazdığım mesajın. Net biçimde idamın çözüm olmayacağını söylüyorum orada” dedi.

Bianet’ten Halut Kalafat‘a konuşan Laçin şunları dile getirdi:

“Asıl niyetleri idam cezasını getirmek. İdamı getirmek isteyen bir grup, idama karşı çıkanları hedef göstererek halkı galeyana getirmek istiyor. Tweet’i öğleye doğru attım. Asıl saldırı akşam saatlerinde başlamış. Birtakım troll hesaplar beni hedef göstermiş”

Laçin, “Sadece dini değerlere değil, insanların tüm değerlerine dikkat ederim. İslamiyet’i aşağılama gibi bir anlamı yok yazdığım mesajın. Net biçimde idamın çözüm olmayacağını söylüyorum orada” dedi.

Hakkında soruşturma açıldığını yine kendisine hakaret eden Twitter kullanıcılarının attıkları tweet’lerden öğrendiğini aktaran Laçin, kendisine henüz resmi bir tebligat olmadığını aktardı.

Ayrıca tebligat geldiğinde gidip beyanını vereceğini söyledi ve ekledi:


“Asıl bana karşı yürütülen örgütlü saldırı, halkı galeyana getirmektir. Ben şikayetçi olacağım.”

CHP’nin el yazısıyla düzenlenmiş skandal Adil Seçim faturası