Nedim Şener’den dolar çağrısı: Şimdi sıra AK Parti döneminde zengin olanlarda!

Nedim Şener: 15 Temmuz’da yoksullar direndi. Şimdi geldi sıra, para babalarına. AK Parti döneminde bir çok işadamı zengin oldu. Haydi bakalım, şimdi siz direnin. Şimdi fedakarlık yapsınlar bakalım.

Habertürk TV’de Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirirken tırmanışını sürdüren dolar kuruna ilişkin iş adamlarına çarpıcı bir çağrıda bulunan gazeteci Nedim Şener, Türkiye’nin ABD tarafından hem siyasi hem de ekonomik darboğaza sokulmaya çalışıldığını söyledi.

“Ekonomicilik oynayanlar şimdi fedakarlık yapsın bakalım”

​AK Parti döneminde zenginleşen holding sahiplerinin döviz konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade eden Şener, şöyle konuştu:


“Dolardaki hareketlenmenin siyasi sebeplerin sonucu olduğu bir gerçektir. Ve bunu yükseltecekler. Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere. AK Parti döneminde bir sürü iş adamı zengin oldu. Döviz varlıkları, binaları ve plazaları var. Ben Nedim Şener olarak her şeyimi kaybetmeye razıyım. Onlar ne kadarını kaybetmeye razı göreceğiz. Dövize karşı sadece devlet mi mücadele edecek, yoksa bu zengin iş adamları mı yapacak göreceğiz.”

Nedim Şener'den dolar çağrısı: Şimdi sıra AKP döneminde zengin olanlarda


Nedim Şener, “15 Temmuz’da bu millet kendini öne atmış, şerefiyle direnmişti. Şimdi sıra para babalarına geldi. Hadi bakalım siz de direnin. Ekonomicilik oynayanlar şimdi fedakarlık yapsın bakalım. Paraları yurt dışına kaçıranlar var. Devlet bilmiyor mu bunu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi söyledi. Onlar için vatan haini demişti. Erdoğan çağrı yapacak millet elindeki 100 dolarını bozduracak, ama senin işadamın yurt dışını para kaçıracak. Böyle bir şeref, böyle bir namus var mı?” ifadelerini kullandı.

AK Parti’den ‘Dolar/TL’ yorumu: Ekonomik temellerle izah edilemez dalgalanmalar


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.