Nedim Şener’den dolar çağrısı: Şimdi sıra AK Parti döneminde zengin olanlarda!

Nedim Şener: 15 Temmuz’da yoksullar direndi. Şimdi geldi sıra, para babalarına. AK Parti döneminde bir çok işadamı zengin oldu. Haydi bakalım, şimdi siz direnin. Şimdi fedakarlık yapsınlar bakalım.

Habertürk TV’de Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirirken tırmanışını sürdüren dolar kuruna ilişkin iş adamlarına çarpıcı bir çağrıda bulunan gazeteci Nedim Şener, Türkiye’nin ABD tarafından hem siyasi hem de ekonomik darboğaza sokulmaya çalışıldığını söyledi.

“Ekonomicilik oynayanlar şimdi fedakarlık yapsın bakalım”

​AK Parti döneminde zenginleşen holding sahiplerinin döviz konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade eden Şener, şöyle konuştu:


“Dolardaki hareketlenmenin siyasi sebeplerin sonucu olduğu bir gerçektir. Ve bunu yükseltecekler. Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere. AK Parti döneminde bir sürü iş adamı zengin oldu. Döviz varlıkları, binaları ve plazaları var. Ben Nedim Şener olarak her şeyimi kaybetmeye razıyım. Onlar ne kadarını kaybetmeye razı göreceğiz. Dövize karşı sadece devlet mi mücadele edecek, yoksa bu zengin iş adamları mı yapacak göreceğiz.”

Nedim Şener'den dolar çağrısı: Şimdi sıra AKP döneminde zengin olanlarda


Nedim Şener, “15 Temmuz’da bu millet kendini öne atmış, şerefiyle direnmişti. Şimdi sıra para babalarına geldi. Hadi bakalım siz de direnin. Ekonomicilik oynayanlar şimdi fedakarlık yapsın bakalım. Paraları yurt dışına kaçıranlar var. Devlet bilmiyor mu bunu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi söyledi. Onlar için vatan haini demişti. Erdoğan çağrı yapacak millet elindeki 100 dolarını bozduracak, ama senin işadamın yurt dışını para kaçıracak. Böyle bir şeref, böyle bir namus var mı?” ifadelerini kullandı.

AK Parti’den ‘Dolar/TL’ yorumu: Ekonomik temellerle izah edilemez dalgalanmalar