Vedat Milor’un menemen anketi sonuçlandı: Soğanlı mı olmalı soğansız mı?

Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor, ‘Türkiye’nin en büyük gastronomik problemi’ne noktayı koydu.

Vedat Milor menemen anketi sonuçlandı: Soğanlı mı olmalı soğansız mı?

Türkiye’nin en çok takip edilen ve sevilen yemek yazarlarından biri olan Vedat Milor, Twitter’dan başlattığı anketle yıllardır tartışılan ‘menemenin soğanlı mı soğansız mı yapılması gerektiği’ sorusuna cevap aradı.

Hürriyet gazetesinde de köşe yazıları kaleme alan Milor’un dün saat 16:04’te paylaştığı “Belki Twitter’da dünyayı kurtarmak mümkün değil ama en azından en büyük gastronomik problemimize (!) hemen burada noktayı koyabiliriz. Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?” anketine 24 saat içinde 437 bin kişi katıldı.


Yüzlerce kişi de anketi kendi takipçileriyle yeniden paylaştı.

Milor’un anketi bugün saat 16.04’te sonuçlandı. Buna göre ‘soğanlı menemen’ kazandı.

Yüzde 51 ile soğanlı kazandı

Ankete katılan 437 bin 657 kişiden yüzde 51’i menemenin soğanlı olması gerektiğini söyledi.

Fikrini video ile açıklayacak


Milor, anketin sonuçlanmasının ardından “Oy veren herkese teşekkür ederim. Bu kadar ilgi beklemiyordum. Sene boyunca mesaj atıp bunu soranlar vardı. Boşuna değilmiş. Kendime gelince video ile fikrimi açıklayacağım” mesajı paylaştı.

Lezzetli yaz tarifleri: Karpuz pizza, kapya biber dolması, semizotlu omlet


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.