Kilit askı tekniği nedir? Ameliyatsız boyun ve yüz germe yöntemi

Örümcek ağı olarak da bilinen ameliyatsız boyun ve yüz germe yöntemi olan kilit askı tekniği nedir? Nasıl yapılır? Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüze şeklini veren dokular, yer çekimine yenik düşmeye başlar ve yaşlanmaya dair ilk belirtiler yüzde görülür… 

kilit askı

Kilit askı tekniği nedir? Ameliyatsız boyun ve yüz germe yöntemi

Yaşlanma sürecinde; zayıflayan bağ dokusunun askılama gücündeki azalma, cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi, yüz kaslarının gevşemesi ve kollajen-elastik liflerdeki kayıplara bağlı olarak yüzde sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Yaşa bağlı olarak yüzde oluşan deformasyonlar için yüz germe uygulamaları, cerrahi operasyona alternatif olarak geliştirildi.

Fransa’da biyomekanik çalışmaları ile geliştirilen “Kilit Askı Tekniği“; kopma riski olmayan, “dinamik askı” özelliğine sahip, yüksek teknoloji ile üretilen sağlam iplerle uygulanır.

Esnek, kopmayan ve erimeyen özel iplerle uygulanan Kilit Askı Tekniği; ameliyatsız yüz germede yüz ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklarda yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Örümcek Ağı olarak bilinen yöntem ile Kilit Askı Tekniği arasında bilinenin aksine farklılıklar vardır. Örümcek ağı olarak bilinen yöntemde ipler, kendi güçleriyle askılama işlemi yapmak yerine doku esnekliğini sağlayan lifleri uyararak cilt kalitesini artıran kollajen üretimi sağlar. Kullanılan ipler serbest bırakıldığı için kaldırma ve germe etkisi düşüktür. 40’lı yaşlardaki hafif sarkmaları giderebilir.

Klasik iplerle yüz germe uygulamalarının etkisi 1-1,5 yıl arasında değişmekte olup geçici etki sağlar.

Klasik iplerle yüz germe teknikleri, standart uygulamaları kapsar yani herkese yapılan uygulama hemen hemen aynıdır. Sert ve esnemeyen iplerle uygulanır, mimikler esnasında yüzde kasılmalara ve iplerin kopmasına bağlı asimetrilere yol açabilir.

Kilit Askı Tekniğinde kullanılan ipler, silikon yapısıyla doku esnekliğini sağlayan lifleri uyararak sıkılaşma sağlamanın yanı sıra dinamik askılama gücüyle yüzün 5-15 yaş gençleşmesini sağlar.

Kilit Askı tekniği etkisini 6 yıl sürüyor!

Kullanılan ipler saçlı deriye kilitlendiği için kaldırma ve germe etkisi oldukça belirgin ve kalıcıdır. Seçilmiş vakalarda 80 yaşına kadar başarılı sonuçlar elde edilir. Kontrollü esneklik ve üstün tutunma özelliğine sahip askı ipler “uzun süre askılama” özelliğiyle, etkisini 5-6 yıl sürdürür.

• Kilit Askı Tekniği, gereksinimlere yani sarkma ve kırışıklığın şiddetine ve görüldüğü bölgelere göre “kişiye özel tasarım” ile uygulanır.

• Esnek iplerle uygulandığı için kişinin mimik hareketlerine uyumludur, asimetriye ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmaz.

• Mimik hareketlerine uyumlu oluyor ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmıyor.

• Yüz ovalini belirginleştirir, kaşları kaldırır, çene hattındaki ve boyundaki sarkmaları toparlar.

• Bu sebeple yüz germe ameliyatlarında elde edilen sonuçlara yakın sonuçlar alınmasını sağlar.

• Lokal anestezi altında yapılan Kilit Askı uygulaması yaklaşık 1 saat sürer, saçlı derinin altından yapılır ve dikiş gerektirmez. Yapılan işlemden sonra kısa süre içinde kişi sosyal yaşamına geri dönebilir.

indigo dergisi google news

Ortopedi’de yeni teknolojiler ile ameliyatsız tedaviler mümkün