Vatandaşın kriz öfkesi: Paranın başına damadını oturttu, biz sürünelim!

Vatandaşın ekonomik kriz öfkesi: “Paranın başına damadını oturttu, biz de sürünelim, onun umurunda mı? Hep mi bu partiler kötü de sen iyisin!”

Yol TV’nin seçim çalışmaları için halkın nabzını tuttuğu haberde bir yurttaş AK Parti’ye tepkilerini dile getirdi.

Bir vatandaşın, “Memnun musun hayatından?” sorusuna “Tabi memnunum. Vatanı satanlardan, vatanı çiğneyenlerden mi memnun olacağız? Hırsızlardan mı memnun olacağız?” demesi üzerine; diğer bir vatandaş, “Ne koydu? Her yeri sattı ne koydu? Hep sattı birer birer, yakında bizi de satacak” dedi.


“Paranın başına damadını oturttu, biz de sürünelim, onun umurunda mı?”

AK Parti’ye tepki gösteren vatandaş şöyle konuştu:

— Alıyor karısını memleket memleket geziyor, kendi sandalyesini koruyor. Hani milleti konuşuyor mu? Türkiye’yi idare eden adam milleti ayırt eder mi? O ayırt ediyor. Otur koltuğunda seven seni zaten buluyor orada. Sıkılmıyor çıkıyor oraya bir de Müslümanlık taslıyor. Biz gavur muyuz? Biz de Müslümanız elhamdülillah. Allah korkusu olsa zaten… Tutuyor onu karalıyor. Hep mi bu partiler kötü de sen iyisin!


— Paranın başına damadını oturttu. Kendisi tek adam oldu. Cumhurbaşkanı oldu. Biz de sürünelim, onun umurunda mı? İşine gelen yere dağıtıyor. Pazarcılarla iddia etti, seçim bitince bakalım yapacak mı? Hep milletin gözünü boyuyor. Hadi seçim bitince de yapsın bakalım göreyim. Mapushaneye gideceğimi bilsem yine de sözüm böyledir.

Dünyaca ünlü ekonomistten ekonomik kriz yorumu