Vatandaşın kriz öfkesi: Paranın başına damadını oturttu, biz sürünelim!

Vatandaşın ekonomik kriz öfkesi: “Paranın başına damadını oturttu, biz de sürünelim, onun umurunda mı? Hep mi bu partiler kötü de sen iyisin!”

Yol TV’nin seçim çalışmaları için halkın nabzını tuttuğu haberde bir yurttaş AK Parti’ye tepkilerini dile getirdi.

Bir vatandaşın, “Memnun musun hayatından?” sorusuna “Tabi memnunum. Vatanı satanlardan, vatanı çiğneyenlerden mi memnun olacağız? Hırsızlardan mı memnun olacağız?” demesi üzerine; diğer bir vatandaş, “Ne koydu? Her yeri sattı ne koydu? Hep sattı birer birer, yakında bizi de satacak” dedi.


“Paranın başına damadını oturttu, biz de sürünelim, onun umurunda mı?”

AK Parti’ye tepki gösteren vatandaş şöyle konuştu:

— Alıyor karısını memleket memleket geziyor, kendi sandalyesini koruyor. Hani milleti konuşuyor mu? Türkiye’yi idare eden adam milleti ayırt eder mi? O ayırt ediyor. Otur koltuğunda seven seni zaten buluyor orada. Sıkılmıyor çıkıyor oraya bir de Müslümanlık taslıyor. Biz gavur muyuz? Biz de Müslümanız elhamdülillah. Allah korkusu olsa zaten… Tutuyor onu karalıyor. Hep mi bu partiler kötü de sen iyisin!


— Paranın başına damadını oturttu. Kendisi tek adam oldu. Cumhurbaşkanı oldu. Biz de sürünelim, onun umurunda mı? İşine gelen yere dağıtıyor. Pazarcılarla iddia etti, seçim bitince bakalım yapacak mı? Hep milletin gözünü boyuyor. Hadi seçim bitince de yapsın bakalım göreyim. Mapushaneye gideceğimi bilsem yine de sözüm böyledir.

Dünyaca ünlü ekonomistten ekonomik kriz yorumu


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.