Ankara’daki köpek katilleri serbest bırakıldı!

Ankara’da 16 köpeğin zehirlenerek katledilmesi olayında adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ankara’da köpek katilleri serbest bırakıldı!

Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Büro Amirliğince Batıkent semtinde sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürüldükleri iddialarını soruşturmak üzere oluşturulan ekibin çalışmaları sonucu gözaltına alınan L.Ö, M.D. ve A.G, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirilmişti.

Burada savcı tarafından sorgulanan şüpheliler, “sahipli hayvanı öldürme” suçundan tutuklanma talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.


Ankara’da önceki gece Batıkent bölgesine minibüsle gelen kişilerin bıraktıkları tavuk etinden yiyen 16 sokak köpeği telef olmuş, bazıları da veteriner kliniğinde tedavi altına alınmıştı.

Bir tülü çıkmayan yasa!

Türkiye’de maalesef hayvanlar sadece yasal olarak ‘eşya’ statüsünde olursa yani sahipli olursa devlet tarafından korunabiliyor. Oldukça üzücü olan bu yasal sisteme göre, sahipsiz bir sokak hayvanını öldüren kişiler çok düşük bir para cezasıyla serbest kalıyor.

Hayvanseverler ise, yıllardır hayvanların sahipli sahipsiz ayrımı yapılmadan ‘mal’ değil ‘can’ olduğunu kabul eden bir yasanın çıkarılması için mücadele veriyor. AKP iktidarı boyunca adeta yılan hikayesine dönen yasa defalarca verilen söze, ‘çıktı, çıkacak, çıkıyor’ açıklamalarına rağmen bir türlü Meclis’ten geçemedi.

Bu son olayla birlikte tüm Türkiye hayvanlara yapılan zulmün korkunç boyutlarıyla yeniden yüzleşirken, hayvan katilleri için caydırıcı bir ceza gelmesi için yıllardır süren bekleyiş devam ediyor.

SON GELİŞME: Serbest bırakılan köpek katillerine savcılık itiraz etti

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, 16 sokak köpeğini zehirleyerek telef ettikleri ileri sürülen 3 zanlının “adli kontrol hükümleri” uygulanarak serbest bırakılmasına savcılık itirazda bulundu.


Mansur Yavaş olaya müdahale etmişti


Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaşanan vahşi olaya belediyenin müdahale edeceğini belirtti. Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş olaya müdahale etmişti ankara köpek katliamı

Akit TV kararına Cumhuriyet Savcıları itiraz etti: Alenen hakaret var!