Çubuk saldırısı: Meclis araştırma önergesi AKP oylarıyla reddedildi

Çubuk saldırısı: CHP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’nın Çubuk ilçesindeki asker cenazesindeki saldırıyla ilgili verdiği Meclis araştırma önergesi AK Parti oyları ile reddedildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin Meclis araştırma önergesi AKP’lilerin oyuyla reddedildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’nin Irak sınırında PKK’lıların saldırısında şehit olan er Yener Kırıkçı’nın 21 Nisan’da Ankara’nın Çubuk ilçesinin Akkuzulu mahallesindeki cenazesinde bir grubun saldırısına uğramıştı.


CHP, “Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin tüm yönleriyle aydınlatılabilmesi, güvenlik açığı ve istihbarat zafiyetinin nedenleri ile sorumlularının tespit edilebilmesi” amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istemişti.

Çubuk saldırısı araştırma önergesi AKP oylarıyla reddedildi

CHP Çubuk saldırısı ile ilgili derlediği görüntüleri paylaştı

CHP İnceleme Komisyonu, Kılıçdaroğlu’nu hedef alan linç girişimi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Komisyon, bugün linç girişimiyle ilgili derledikleri görüntüleri paylaştı.

Görüntülerde Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesine geldiği an, Çubuk Kaymakamı’nın kendisini karşılaması yer alıyor.

Cenaze namazı sırasında Kılıçdaroğlu’nun öncü korumasının saf tuttuğu ve CHP liderine yer gösterdiği anlar görülüyor.

Saldırı anında neler yaşandı?

kemal kılıçdaroğlu linç girişimi meclis araştırma önergesi

Komisyonun paylaştığı görüntülerde, Kılıçdaroğlu’nun şehit babasının elini sıkmasının ardından, sırada bulunanların elini sıktığı ancak AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin’in Kılıçdaroğlu’nun uzattığı eli sıkmadığı anlaşıldı.CHP İnceleme Komisyonu’nun paylaştığı videoda, kitleyi kışkırtan provokatörler de gösterildi. CHP liderine saldırının çeşitli açılardan görüntülerinin de yer aldığı videoda, Kılıçdaroğlu’nun tutulduğu evin çatısında demir sopalı kişilerin beklediği görüldü.

T.C. ibaresi yıllar sonra İBB’ye geri döndü