Koç Holding’ten Süleyman Soylu’nun özel uçak sözlerine yanıt

Koç Holding, Süleyman Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na özel uçak kiralanmasıyla ilgili sözlerine yanıt verdi: Binali Yıldırım da 3 Mart’ta bizden helikopter kiraladı.

Koç Holding Süleyman Soylu özel uçak sözlerine yanıt

Koç Holding, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na holdinge ait uçağın tahsis edildiğini söylemesinin ardından bir açıklama yayınladı.

Süleyman Soylu’nun “Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar” şeklindeki ifadelerinin ‘talihsiz’ olduğu belirtilen açıklamada; Ekrem İmamoğlu‘nun Setair özel havacılık şirketinden uçağı kiraladığını belirttilerek, AKP adayı Binali Yıldırım’ın da 3 Mart’ta kendilerinden helikopter kiraladığının altı çizildi.


“Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir”

Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Koç Topluluğu, siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz.”

Koç Holding’ten yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

koç holding setair açıklaması süleyman soylu ekrem imamoğlu özel uçak

Süleyman Soylu ne demişti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu ifadeleri kullanmıştı:


“Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle’yi tahsis edenler – Alman televizyonu – bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe’yi – İngiliz televizyonu – tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Kandili harekete geçirenler bugün Kandili harekete geçiriyorlar.”

Uğur Dündar moderatörlük yapmaktan neden vazgeçti?