Doğalgaz fiyatlarına yüzde 15 oranında zam geldi!

BOTAŞ, bugün itibariyle konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatlarında yüzde 14,97 artış yapıldığını açıkladı. Sanayide kullanılan doğalgaz ise yüzde 13,73 oranında zamlandı.

Doğalgaz fiyatlarına yüzde 15 oranında zam geldi!

BOTAŞ’ın ilan ettiği doğalgaz toptan satış fiyatları kapsamında, konutta kullanılan doğalgaza yüzde 14.97, sanayi bölgeleri için ise yüzde 13.73 oranında zam geldi, fiyatlar bugün itibariyle geçerli oldu.

BOTAŞ’tan yapılan açıklama şöyle:


“BOTAŞ’ın ilan ettiği doğal gaz toptan satış fiyatları kapsamında:

Konut tüketicileri (evsel tüketiciler) ve Kademe 1 tüketicileri için nihai doğalgaz satış fiyatlarına ortalama yüzde 14.97 oranında artış yapılmıştır.

Kademe 2 olarak adlandırılan yıllık doğal gaz tüketimi 300 bin sm3’ün üzerinde tüketiciler… Organize Sanayi Bölgeleri… CNG üretimi amaçlı doğal gaz kullanan tüketiciler için ortalama %13.73 oranında artış söz konusudur.

Fiyatlar 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle geçerlidir.”


Elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam gelmişti

Geçtiğimiz Temmuz ayında BOTAŞ, konut ve sanayide doğalgaza zam yapmamış; yalnızca, elektrik üretim şirketlerine sattığı doğalgazın fiyatını, yüzde 6.5 artırmıştı. Böylece elektrik fiyatlarına yüzde 14,98 zam gelmişti.


EPDK toplantısında, maliyetlerinin arttığını söyleyen enerji şirketlerinin talepleri üzerine zam kararı, ‘artan maliyetlerin bir kısmını yansıtma’ düşüncesiyle alındıği belirtilmişti.

Astroloji: Ağustos 2019 aylık burç yorumları