Yerli otomobil prototipinden detaylar: Başlat tuşu ve menüsü İngilizce

Prototipi İtalya’dan getirilen yerli otomobil fotoğrafından detaylar: Başlatma tuşu ve menüsü İngilizce. Ayrıca bugün paylaşılan videoda, üstü örtülü aracın yürüyen aksamı çalışır halde otoyolda ilerleyişi görülüyor.

Yerli otomobil prototipi: Başlatma tuşu ve menüsü İngilizce

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, prototipi İtalya’dan getirilen yerli otomobille ilgili yeni detaylar paylaştı. Aracın içinden paylaşılan bir görüntüde başlatma tuşunun ve menüsünün İngilizce olması dikkat çekti.

Osmangazi Köprüsü’nde test edilecek

Türkiye’ye İtalya’dan prototipi getirilen ‘yerli otomobilin’ tanıtımı 27 Aralık’ta (yarın) Gebze’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak ve Erdoğan yerli otomobili Osmangazi Köprüsü üzerinden geçerek test edecek.


Yerli otomobilin tanıtımına saatler kala her gün her saat TOGG, yeni bir detay paylaşıyor.

Bugün de yerli otomobile ilişkin bir video ve bir fotoğraf paylaşıldı. Videoda yerli otomobilin hatları net biçimde belli olurken elektrik aksamı gösterildi. Fotoğrafta ise yerli otomobilin iç dizaynınan bir bölüm yer aldı. Bu bölümde bulunan aracın başlatma tuşunun ve menüsünün İngilizce olması dikkat çekti.

Prototipi İtalya’dan gelen ‘yerli otomobil’ sosyal medyada bazı vatandaşlar tarafından alay konusu da olmuştu.

Yerli otomobil ilk video

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), saat 19.23’te yaptığı paylaşımla yarın tanıtımı yapılacak otomobille ilgili ilk videoyu paylaştı. Videoda, üstü örtülü aracın yürüyen aksamı çalışır halde otoyolda ilerleyişi görülüyor


^

Yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğraf paylaşıldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.