Yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğraf paylaşıldı

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğrafı paylaştı.

Yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğraf

TOGG’nun bugün Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yerli otomobil modeli ile ilgili ilk resmi fotoğraf paylaşıldı.

Çıkış tarihine kadar her gün 14.30’da, yerli otomobil ile ilgili bir detay açıklanacağı belirtildi.

TOGG’dan yapılan açıklama şu şekilde;

”Türkiye’nin Otomobili ile tanışmak için geri sayım başladı. Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin.”

Pininfarina’ya benziyor yorumu

Bununla beraber paylaşılan farların geçtiğimiz gün konusu açılan Pininfarina K350 ile oldukça benzer olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Sadece ışıklardan yola çıkmanın bizleri yanıltma ihtimali olsa da elimizdeki bilgiler yerli otomobilin K350 ile benzerliğini doğrular yönde.

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak?

Yerli otomobil Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamasına göre çok yakında görücüye çıkıyor.

Kısa süre önce konuşan Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” açıklamasında bulundu.

Son gelen bilgiler ise 27 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile halka arz olacağı yönünde. Birden fazla model ya da bir modelin farklı versiyonları şeklinde gelecek izlenimi oluşturan araç, biliyorsunuz uzun süredir merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda bir gazeteciye gösterilen model için Varan aynı zamanda “bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak” da dedi. Yerli otomobilin satışına ise 2022 gibi başlanacağı düşünülüyor.

Erdoğan: Yalılara çarpan tankerleri görmüyor musunuz?