Yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğraf paylaşıldı

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğrafı paylaştı.

Yerli otomobil modelinden ilk resmi fotoğraf

TOGG’nun bugün Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yerli otomobil modeli ile ilgili ilk resmi fotoğraf paylaşıldı.

Çıkış tarihine kadar her gün 14.30’da, yerli otomobil ile ilgili bir detay açıklanacağı belirtildi.


TOGG’dan yapılan açıklama şu şekilde;

”Türkiye’nin Otomobili ile tanışmak için geri sayım başladı. Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin.”

Pininfarina’ya benziyor yorumu

Bununla beraber paylaşılan farların geçtiğimiz gün konusu açılan Pininfarina K350 ile oldukça benzer olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Sadece ışıklardan yola çıkmanın bizleri yanıltma ihtimali olsa da elimizdeki bilgiler yerli otomobilin K350 ile benzerliğini doğrular yönde.

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak?

Yerli otomobil Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamasına göre çok yakında görücüye çıkıyor.

Kısa süre önce konuşan Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” açıklamasında bulundu.

Son gelen bilgiler ise 27 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile halka arz olacağı yönünde. Birden fazla model ya da bir modelin farklı versiyonları şeklinde gelecek izlenimi oluşturan araç, biliyorsunuz uzun süredir merakla bekleniyor.


Geçtiğimiz aylarda bir gazeteciye gösterilen model için Varan aynı zamanda “bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak” da dedi. Yerli otomobilin satışına ise 2022 gibi başlanacağı düşünülüyor.

Erdoğan: Yalılara çarpan tankerleri görmüyor musunuz?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.