77. Altın Küre Ödülleri (Golden Globe) sahiplerini buldu

77. Altın Küre Ödülleri (Golden Globe Awards) sahiplerini buldu. Drama dalında en iyi film ödülünü ve epik savaş filmi “1917” kazandı. Müzikal komedi dalının kazananı Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood) filmi oldu.

77. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu: 1917 en iyi drama filmi

Televizyon ve sinema alanlarında ayrı ayrı dağıtılan ödüller sahiplerini bulurken, “The Farewell” filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Awkwafina, Altın Küre tarihinde bu ödülü kazanan ilk Asyalı oldu.

Ödül töreninde konuşan Patricia Arquette’nin, “Geriye dönüp 5 Ocak 2020 gününe baktığında kimse bu geceyi hatırlamayacak. Tarih savaşın eşiğine gelmiş olan bir ülkeyi yazacak” şeklindeki sözleri dikkat çekti.


Altın Küre kazananları:

En iyi Film (Drama): 1917

En iyi Film (Müzikal/Komedi): Once Upon a Time in Hollywood

En iyi Film (Animasyon): Missing Link

En iyi Erkek Oyuncu (Drama): Joaquin Phoenix, Joker

joker-Joaquin-Phoenix-golden-globe-altin-kure

En iyi Kadın Oyuncu (Drama): Renée Zellweger, Judy

Renée Zellweger, Judy golden globe

En iyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi): Taron Egerton, Rocketman

En iyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi): Awkwafina, The Farewell

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Brad Pitt – Once Upon a Time in Hollywood

Brad Pitt golden globe altın küre

En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Laura Dern – Marriage Story

En iyi Yönetmen: Sam Mendes – 1917

En iyi Senaryo: Quentin Tarantino – Once Upon a Time in Hollywood


En iyi Film Müziği: Hildur Gunadóttir – Joker

En iyi Yabancı Film: Parasite (Güney Kore)

En iyi TV dizisi (Drama): Succession

En iyi TV dizisi (Müzikal/Komedi): Fleabag

En iyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: Chernobyl

En iyi Erkek Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Ramy Youssef – Ramy

En iyi Kadın Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Phoebe Waller-Bridge – Fleabag

En iyi Erkek Oyuncu (TV Drama): Brian Cox – Succession

En iyi Kadın Oyuncu (TV Drama): Olivia Colman – The Crown

Olivia Colman - The Crown
Olivia Colman – The Crown

En iyi Erkek Oyuncu (TV Mini Dizi): Russell Crowe – The Loudest Voice

En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Mini Dizi): Michelle Williams – Fosse/Verdon

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kısa TV Dizisi ya da Filmi): Stellan Skarsgard – Chernobyl


En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kısa TV Dizisi ya da Filmi): Patricia Arquette – The Act

21. yüzyılın en iyi 100 filmi yayınlandı: Türkiye’den tek film yer aldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.