Ekrem İmamoğlu ‘kayak tatili’ eleştirilerine yanıt verdi

Ekrem İmamoğlu ‘kayak tatili’ eleştirilerine yanıt verdi: Ben mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım. Çocuklarımla üç gün vakit geçirdim. Bu kadar masum bir şeyin siyasi geleceğiyle ilgili bir kaygı uyandıracak bir şey olduğunu asla düşünmüyorum. Tam aksine bu masumiyetin daha doğru algılanacağını, hatta bunu topluma da pozitif bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Ailesine, çocuklarına değer veren bir siyasi kimlik.

Ekrem İmamoğlu kayak tatili eleştirilerine yanıt verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ depreminin ardından Erzurum Palandöken‘e çocuklarının yanına kayak tatili yapmaya gittiği için eleştirilere maruz kalmıştı.

İmamoğlu, “Deprem varken tatile gitmek doğru mu?” sorusuna “Klasik siyasi tavırları kimse benden beklemesin. Yani ben işte mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım” yanıtını verdi.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’ye konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasının bir kısmı şöyle:

• Tekrar ifade edeyim, biz burada bir eğlence, kutlama yapmıyoruz. Ben çocuklarımla baş başa bir an yaşıyorum. Bu da bir insanın kutsalıdır, samimiyetidir, dürüstlüğüdür. Yani algı yönetmemektir, algıyla uğraşmamaktır, siyaseti böyle büyük bir kutsalmış gibi yaşamının ana merkezine oturtmamaktır. Bu kadar farklı, bu kadar yeni nesil bir siyasetten bahsediyorum.

Kimseyi aldatmıyorum, mış gibi yapmıyorum

• Ben kimseyi aldatmıyorum, çok dürüst bir siyaset yaptığımı düşünüyorum. Klasik siyasi tavırları kimse benden beklemesin. Yani ben işte mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım. Mış gibi yapıp, İstanbul’da olup, bir yerde bir açılış yapıp, orada müzik programı yaptırmadım.

Çocuklarımla vakit geçirdim

• Çocuklarımla üç gün vakit geçirdim. Bu kadar masum bir şeyin siyasi geleceğiyle ilgili bir kaygı uyandıracak bir şey olduğunu asla düşünmüyorum. Tam aksine bu masumiyetin daha doğru algılanacağını, hatta bunu topluma da pozitif bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Ailesine, çocuklarına, değer veren bir siyasi kimlik.

İyi niyetli eleştiriler olabilir saygı duyuyorum

• Sosyal medyada yaratılan kirliliğe boyun mu eğeceğim? Ben buna asla boyun eğmem. İyi niyetli eleştiriler olabilir, onlara saygı duyuyorum, doğru olmadığını anlatıyorum. Ama kirli bir şekilde bu süreci kullananlara da İmamoğlu boyun eğecek değil.

Kızılay Başkanı Kınık: Vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başka