Meteoroloji İstanbul için kar yağışı ve buzlanma uyarısı yaptı!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nde görevli hava tahmin uzmanı Bayram Doğan, İstanbulluları salı günü kar yağışına karşı uyardı. Doğan, çarşamba günü gece saatlerinde sıcaklıkların 0’ın altına düşmesinden ötürü buzlanma olabileceğini belirtti.

Meteoroloji İstanbul için kar yağışı ve buzlanma uyarısı yaptı!

Meteoroloji İstanbul için kar yağışı ve buzlanma uyarısı yaptı!

İstanbul’da bu sabah saatlerinde Çatalca ve Silivri civarında kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı İstanbul genelinde şiddetli şekilde etkisini göstermezken, kar yağışının devam edip etmeyeceği yurttaşlar tarafından merak konusu oldu.

İstanbulluları etkili olacak kar yağışı hakkında uyaran Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nde görevli hava tahmin uzmanı Bayram Doğan, “Bugün sabah saatlerinde Çatalca ve Silivri taraflarında kar yağışı oldu. Bu gece itibarıyla da İstanbul’un genelinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar beklentimiz var.

Çarşamba günü 0’ın altına düşecek

Çarşamba günü özellikle yerin ıslak olmasından dolayı sıcaklıkların 0’ın atına düşmesi nedeniyle buzlanma ve don olayı olabilir. Çarşamba günü için İstanbulluları buzlanma ve don olayına karşı uyarmakta fayda var” dedi.

“Şu an itibariyle İstanbul genelinde ikinci kar yağışı oluyor” diyen Doğan, “Kış bitmedi daha, mevsim normalleri civarında kar yağışının yaklaşmasını bekleriz” ifadelerini kullandı.

Perşembe günü kar ve karla karışık yağmur

Yağış salı günü olup, çarşamba günü beklentimiz yok, parçalı çok bulutlu hava olacak. Perşembe günü ise İstanbul genelinde karla karışık yağmur beklentimiz var. Cuma gününden itibaren İstanbul’u terk ediyor.

Buzlanma uyarısı

Doğan son olarak şunları söyledi: “Çarşamba günü yerler ıslak olacağı için, özellikle gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı olabilir. Özellikle köprü ve viyadüklerde vatandaşların tedbirli olmasında fayda var.”

İstanbul’da kar kapıya dayandı: Silivri ve Çatalca beyaza büründü

İstanbul’un genelinde perşembe ve cuma günü kar yağışı bekleniyor. Silivri ve Çatalca’da İBB ekipleri yolların açık tutulması için çalışmalarını sürdürüyor.

silivri çatalca kar

İstanbul’da kar kapıya dayandı, Silivri’de kar yağışı etkili oldu. İlçe beyaza büründü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da perşembe günü yağış beklerken şehrin batısında etkisini gösteren yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Meteoroloji verilerine göre ise İstanbul’un genelinde perşembe ve cuma günü kar yağışı bekleniyor.

Sabah saatlerinden itibaren Çatalca ve Silivri ilçelerinde kar yağışı başladı. Yağışa anında müdahale eden İBB ekipleri, yolları açık tutuyor. Çekmeköy ve Şile’de karla karışık yağmur, kısa süreli kar yağabileceği belirtilirken, Çatalca ve Silivri’deki kar yağışının öğlen saatlerine kadar aralıklarla orta kuvvette etkili olacağı, sonra karla karışık yağmur ve yer yer hafif şekilde devam edeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji tarih verdi!