700 TL yaşlılık maaşı alan 82 yaşındaki kadına 764 TL elektrik faturası!

82 yaşında yatalak hasta olan ve 700 TL yaşlılık maaşı alan Hatice Belet’e 764 TL elektrik faturası geldi. Hatice Belet’in oğlu Ali Belet, “Annem 700 TL yaşlılık maaşı alıyor, bu faturayı nasıl ödeyecek” diyerek duruma tepki gösterdi.

700 TL yaşlılık maaşı alan 82 yaşındaki Hatice Belet 764 TL elektrik faturası geldi

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde ikamet eden 82 yaşındaki Hatice Belet, evine gelen 764 TL’lik elektrik faturasıyla adeta şok oldu.

Milli gazeteden Ali Çağlar Tınbek’in haberine göre; evinin tüm ihtiyaçlarını, devletten aldığı 700 TL’lik yaşlılık maaşıyla karşılamaya çalışan Hatice Belet’in oğlu Ali Belet, Şanlıurfa elektrik dağıtım firması olan Dicle EPSAŞ’a giderek itirazda bulundu. Ancak tüm çabalara rağmen itiraz kabul görmedi.


İtiraz kabul görmüyor

Son iki aydır faturaların yüksek gelmesinden şikâyetçi olan Ali Belet, “Annem bir göz odada yaşıyor. Yatalak bir insan olduğu için günde 8 saat elektrikli soba yakıyoruz. Annemin komşularına 40 ile 300 TL arasında gelen elektrik faturası, bize iki ayda bin 300 TL’ye yakın bir ücret geldi. İtiraz ediyoruz, kabul bile görmüyor” dedi.

Fatura tek bir sobaya geliyor

“Annemin üst kat komşusu çocuklu aile olmasına rağmen 40 TL’ye yakın elektrik faturası gelmiş” diyen Belet şöyle konuştu:

“Bir diğer komşusu iki evde elektrik kullanıyor. Onlara 250 TL ile 350 TL fatura gelirken, neden annemin oturduğu evdeki bir göz odaya önce 540 TL, sonra da 764 TL elektrik faturası geliyor. Bu durumu anlayamadım. Bu kadın 700 TL yaşlılık maaşı alıyor. Bu faturayı ödeyemiyor bile, ödese de bir ay boyunca ne yiyip ne içecek. Bu zulümdür, haksızlıktır.


Burası işletme değil, kafe değil, işyeri de değil, bir ev, onun da bir göz odasında yanan sadece bir sobaya 764 TL elektrik faturası geliyor. Bizim bu faturayı ödeyecek gücümüz yok. Bu gelen faturalar açıkça zulümdür. Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu zulmü artık durdursunlar.”

BU FATURA NASIL ÖDENİR
700 TL yaşlılık maaşı alan 82 yaşındaki kadına 764 TL elektrik faturası!

Vatandaş bu yıl da kemer sıkarken Saraylara para akacak!