Fatih Portakal’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yalan haber yanıtı

FOX TV muhabirinin, “Libya’da birkaç tane şehit var’ ifadeniz tartışıldı” ifadesini üzerine sinirlenen Erdoğan, “FOX önce gazete olsun, medya olsun, yalan haber üretmeyi bırakın” dedi. Gazeteci ve Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’dan Erdoğan’a yanıt gecikmedi…

Fatih Portakal dan Erdoğan a yalan haber yanıtı

Fatih Portakal’dan Erdoğan’a yalan haber yanıtı

Gazeteci ve Fox TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fox TV’yi hedef alan sözlerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Fatih Portakal, “Erdoğan’a içinde tane geçen kendi sözunü hatırlattık ona da yalan dendi.Sizce kim yalan konusuyor?” diye sordu.

İşte o paylaşım:

Şehir hastanesinde vatandas çilekes dedik yalan dediler, Elazığ’da yardim tam anlamıyla dağıtılamıyor dedik yalan dediler, sgk tedbir raporu hazirladı dedik yine yalan dediler.

#CBErdoğan’na içinde tane geçen kendi sözunü hatırlattık ona da yalan dendi.

NE OLMUŞTU?

Fox TV muhabirinin, “Libya’da birkaç tane şehit var ifadeniz muhalefet tarafından eleştirildi” sorusuna şöyle yanıt vermişti:

• Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Muhalefetin söylemleri de beni ilgilendirmiyor. Rakam da olur, sayısal olarak o ifadeyi de kullanırız.

• Beni muhalefet mi yargılayacak? Ne diyor muhalefet, “gidin Esed’le görüşün” diyor. Bizim kendimize ait Libya’da iki tane şehidimiz var. Bunu açıklarız. Ne diyecek şimdi Bay Kemal?

Video: Erdoğan’dan Fox TV muhabirine tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fox TV muhabirine sert tepki